PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
struktura agrarna

struktura agrarna

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Ziemia dla zautoryzowanych przez starostę?

  EFRWP przedstawił model kontroli obrotu nieruchomościami rolnymi. To – po dwóch poselskich – kolejny projekt zmierzający do zmian w uregulowaniu sprawy sprzedaży i dzierżawy ziemi.

 • Do 2020 r. zniknie blisko 370 tys. gospodarstw

  Według Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarski Żywnościowej, do 2020 r. prawdopodobnie z polskiej wsi zniknie ok. 370 tys. gospodarstw, głównie zaprzestaną produkcji gospodarstwa o powierzchni do 5 hektarów.

 • Młody rolnik pod szczególnym nadzorem

  Podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Rola prawa w procesie gospodarowania ziemią w Polsce” poruszono kwestię sytuacji prawnej młodych rolników w procesie zmiany generacji w rolnictwie.

 • Spada liczba małych gospodarstw w Polsce

  W Polsce jest 1 mln 583 tys. gospodarstw powyżej 1 ha, czyli o ponad 19 proc. mniej niż w 2002 r. - wynika ze wstępnych danych Powszechnego Spisu Rolnego, opublikowanych przez GUS. Średnia powierzchnia gospodarstwa rolnego wynosi 9,5 ha.

  0
 • Jakiego zboża więcej, którego mniej?

  Ceny zbóż w tym roku są bardzo wysokie. Obecnie kosztują za tonę ok. 800 zł. GUS podsumował mijający sezon, obliczając jakich zbóż uprawialiśmy w tym mijającym sezonie najwięcej. Czy to przełożyło się również na portfele...

  0
 • Więcej zbóż kosztem oleistych

  Według październikowego wydania raportu Strategie Grains, areał upraw rzepaku w UE na zbiór w przyszłym roku może być o ok. 5% niższy niż rok wcześniej.

  0
 • KE przewiduje przeciętne zbiory

  Pomimo ekstremalnych zjawisk pogodowych Komisja Europejska przewiduje przeciętne zbiory w 2010 r. w UE. Całkowite zbiory zbóż w 2010 r. powinny być zbliżone do średniej z ostatnich pięciu lat. Wprawdzie plony z hektara będą o 5 proc...

  0
 • Ile ozimin wysialiśmy?

  Oziminy przed wejściem w stan zimowego spoczynku były właściwie wyrośnięte i dobrze rozkrzewione, co może sprawić, że o ile pogoda nie zaskoczy, zbiory roku 2010 będą równie wysokie jak w roku 2009.

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

I dlatego będziemy siać go w terminie, jaki ustawa przewiduje ;)  Nie wiem jak, ale stanę na głowie, żeby go dotrzymać. Dwa tygodnie to...

men2face

Ja tam wole monsanto .lg ciekawy.z reszta kazdy musi sam u siebie sprawdzic odmiane.to ze sypie u mnie nie znaczy ze uda sie u ciebie....