PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
struktura agrarna

struktura agrarna

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Ziemia dla zautoryzowanych przez starostę?

  EFRWP przedstawił model kontroli obrotu nieruchomościami rolnymi. To – po dwóch poselskich – kolejny projekt zmierzający do zmian w uregulowaniu sprawy sprzedaży i dzierżawy ziemi.

 • Do 2020 r. zniknie blisko 370 tys. gospodarstw

  Według Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarski Żywnościowej, do 2020 r. prawdopodobnie z polskiej wsi zniknie ok. 370 tys. gospodarstw, głównie zaprzestaną produkcji gospodarstwa o powierzchni do 5 hektarów.

 • Młody rolnik pod szczególnym nadzorem

  Podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Rola prawa w procesie gospodarowania ziemią w Polsce” poruszono kwestię sytuacji prawnej młodych rolników w procesie zmiany generacji w rolnictwie.

 • Spada liczba małych gospodarstw w Polsce

  W Polsce jest 1 mln 583 tys. gospodarstw powyżej 1 ha, czyli o ponad 19 proc. mniej niż w 2002 r. - wynika ze wstępnych danych Powszechnego Spisu Rolnego, opublikowanych przez GUS. Średnia powierzchnia gospodarstwa rolnego wynosi 9,5 ha.

  0
 • Jakiego zboża więcej, którego mniej?

  Ceny zbóż w tym roku są bardzo wysokie. Obecnie kosztują za tonę ok. 800 zł. GUS podsumował mijający sezon, obliczając jakich zbóż uprawialiśmy w tym mijającym sezonie najwięcej. Czy to przełożyło się również na portfele...

  0
 • Więcej zbóż kosztem oleistych

  Według październikowego wydania raportu Strategie Grains, areał upraw rzepaku w UE na zbiór w przyszłym roku może być o ok. 5% niższy niż rok wcześniej.

  0
 • KE przewiduje przeciętne zbiory

  Pomimo ekstremalnych zjawisk pogodowych Komisja Europejska przewiduje przeciętne zbiory w 2010 r. w UE. Całkowite zbiory zbóż w 2010 r. powinny być zbliżone do średniej z ostatnich pięciu lat. Wprawdzie plony z hektara będą o 5 proc...

  0
 • Ile ozimin wysialiśmy?

  Oziminy przed wejściem w stan zimowego spoczynku były właściwie wyrośnięte i dobrze rozkrzewione, co może sprawić, że o ile pogoda nie zaskoczy, zbiory roku 2010 będą równie wysokie jak w roku 2009.

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Już się boję Twojego Misiewicza. Szkoda, że Twój nick nie zapisał się na stałe... To by jaja były.

Antoni Maicerewicz

Też bym tak wolał, bo wtedy tego "cwaniaka" widzi każdy. A teraz widzę tylko swój status i swoje cwaniactwo. Zostałeś namierzony. Twe...

jarki

Z wjazdem żaden problem mogę jechać ziemia głodna wody Do odżywek potrzeba tylko nieco cieplej i kilka godzin słońca Jeszcze ten tydzień i...