PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
tuczarnia

tuczarnia

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Ile kosztuje chłód w tuczarni?

  Niskie temperatury panujące w tuczarni nie pozostają obojętne dla wyniku finansowego produkcji. Warto wiedzieć ile może nas kosztować chłód panujący wewnątrz obiektu.

 • Walcz ze stresem cieplnym w tuczarni

  Upały panujące w tuczarni mogą zmniejszyć tempo przyrostów zwierząt nawet o 25 proc. Warto więc wiedzieć jak radzić sobie w sytuacji gdy temperatura w obiekcie znacznie przekracza optymalną. 

 • Ferma na obrzeżach metropolii

  Tym razem z wizytą wybraliśmy się do gospodarstwa Przemysława Firgana. Co ciekawe, funkcjonuje ono w granicach administracyjnych trzeciej co do liczby ludności metropolii w kraju.

 • Uporządkowany tucz

  Zastosowanie wag sortujących w tuczarni to możliwość większej kontroli tuczu, w tym głównego kosztu utrzymania zwierząt, jakim jest pasza.

 • Planowanie odpowiedniej obsady w tuczarni

  Planując obsadę zwierząt w tuczarni należy rozważyć kilka istotnych kwestii - w grę wchodzą tutaj możliwości gospodarstwa oraz przede wszystkim wymogi prawne w zakresie zachowania norm dobrostanu zwierząt.

 • Nowa tuczarnia – na przekór trudnym czasom

  Mimo, że sytuacja producentów trzody chlewnej od dawna jest w naszym kraju trudna, wciąż pojawiają się również nowe obiekty. Takie jak chlewnia Marka Odora, którą otwarto wczoraj w miejscowości Toniszewo w Wielkopolsce.BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

putin

Zasobność ziemi na polu podnosimy nawozami z zewnątrz np. gnojowicą , ja to zrobiłem popiołem z biomasy . Gnojowica a gnojowica to...

lokizom

@R-w Sklad gnojowicy jest tez szeroko opisany w literaturze i na tym sie wzoruje ale mam swiadomosc ze roznice moga byc nawet 100%. A...