PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
uchwała

uchwała

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Lipcowe klęski rolników obojętne rządowi

  Rząd skierował pomoc po nawałnicach tylko do tych rolników, których dotknęły one w sierpniu. Tymczasem poszkodowanych jest więcej – ulewy i gradobicia przeszły już w lipcu, a zdarzyły się także jeszcze i we wrześniu.

 • 2018 Rokiem Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

  Przyszły rok będzie przebiegał m.in. pod patronatem Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka. „W latach 70. XX wieku kuria biskupia w Przemyślu była miejscem spotkań opozycji demokratycznej i niepodległościowej, w tym szczególnie niezależnego...

 • Pomoc po suszy: 208 zł do ha UR

  Na pomoc po suszy należną do 1 ha użytków rolnych rząd przewidział w sumie 376 mln zł. Pomoc ma dotyczyć 1,8 mln ha, czyli na 1 ha użytków rolnych zaplanowano średnio niewiele ponad 208 zł pomocy. Pomoc po suszy przysługuje do ha UR...

 • Sejm uczcił 130. rocznicę urodzin Macieja Rataja

  Sejm uczcił w piątek 130. rocznicę urodzin Macieja Rataja "wybitnego męża stanu, patriotę i przywódcę ruchu ludowego". "Postać tego wybitnego Polaka jest wzorem dla kolejnych pokoleń" - podkreślono w uchwale przyjętej przez aklamację.

  1
 • Sejm uczcił 140. rocznicę urodzin Wincentego Witosa

  Sejm specjalną uchwałą uczcił 140. rocznicę urodzin Wincentego Witosa - przywódcy ruchu ludowego, premiera II Rzeczypospolitej w latach 1920-1926. "Był człowiekiem walki i czynu, chłopem patriotą, politykiem kompromisu" - głosi uchwała.

  1
 • Wartości gospodarstwa nie wlicza się do zachowku

  Podczas ustalania wysokości zachowku nie uwzględnia się wartości gospodarstwa rolnego przekazanego następcy na podstawie umowy przewidzianej w ustawie o ubezpieczeniu społecznym rolników – taką uchwałę podjął Sąd Najwyższy.

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

ikcomas

zaraz, zaraz @miwigos nie mylisz trochę pojęć? 17% franszyzy to lepiej niż 25%