PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
uprawa soi

uprawa soi

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Ponad 4 tony nasion soi z ha

  Nie, niestety, to nie u nas taki piękny wynik. To średni tegoroczny plon uzyskiwany w jednym z przeciętnych gospodarstw położonych w stanie Illinois w USA.

 • Uprawa soi jest możliwa w całej Polsce?

  Jednostki naukowe prowadzą doświadczenia polowe z soją w warunkach integrowanej ochrony roślin w kilku województwach. Wszystko po to, by określić możliwości uprawy tego gatunku w poszczególnych regionach naszego kraju.

 • Nasiona soi w otoczce

  Otoczkowanie nasion soi ma zwiększyć tolerancję kiełkujących roślin na niekorzystne warunki środowiskowe. Jeśli prace przebiegną zgodnie z planem, tak uszlachetniony materiał siewny powinien trafić w ręce rolników już za kilka lat.

 • Uprawa soi w USA – przykład z gospodarstwa

  Jak wygląda uprawa soi w stanie Illinois w USA? Jakie choroby i szkodniki dają się we znaki tamtejszym farmerom? Spróbuję to Państwu przybliżyć na podstawie jednego z odwiedzanych tam gospodarstw.

 • Podstawy agrotechniki soi

  Technologia uprawy soi nie jest zbyt skomplikowana, jednak jest kilka punktów krytycznych, w których popełnione błędy wyraźnie przekładają się na wielkość plonu.

 • Soja wygrywa z kukurydzą

  Kto raz spróbował uprawy soi, ten szybko z niej nie rezygnuje. Łatwa uprawa, prosty zbiór, brak chorób i szkodników, plenność i cena skupu to jej silne atuty.

 • Dzień soi w Winnej Górze

  Konsorcjum Pol Soja podsumowało pierwszy rok działalności. Przybyli rolnicy, mieli możliwość lustracji prowadzonych doświadczeń i uczestniczenia w części seminaryjnej spotkania.BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

tomtom

Centymetr śniegu-temp wczoraj o 23 to -13.

jarki

Południowe Podlasie to jesteś sąsiadem @ikcomasa Uzupełnij profil proszę bo to pomaga innym   @lokizom piszesz że masz sporo...