PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
wąglik

wąglik

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Wąglik zabił na Syberii ponad tysiąc reniferów

  Wąglik zabił na Syberii ponad 1000 reniferów. Zarządzono ewakuację hodowców tych zwierząt i objęto kwarantanną zagrożony obszar w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym - informują lokalne władze.

 • Wąglik w Wielkiej Brytanii

  Na terenie Wielkiej Brytanii zanotowano pierwszy przypadek zachorowania na wąglik od 10 lat. Lokalne oraz krajowe służby zapewniają, że sytuacja jest całkowicie kontrolowana.

 • W Bułgarii wykryto mięso zakażone wąglikiem

  53-letni mężczyzna z miejscowości Młada Gwardia niedaleko Warny zmarł po zarażeniu się od chorej krowy  – podaje Standartnews. Wołowina zakażona bakterią wąglika trafiła do obrotu handlowego.

 • Na Słowacji nie potwierdzono epidemii wąglika

  Szef regionalnego urzędu weterynarii w Svidniku Michał Zuzulak zapewnił, że na Słowacji nie ma epidemii wąglika. Sytuacja została opanowana do tego stopnia, że nie ma potrzeby wybijania krów z dwóch podejrzanych stad na słowackiej farmie...

 • GLW: Krowy ze Słowacji są bezpieczne

  Krowy, które trafiły do Polski ze słowackiego stada, w którym znaleziono wąglika, nie mają objawów klinicznych choroby - poinformował Główny Lekarz Weterynarii Janusz Związek.

 • Do Polski trafiły zdrowe krowy

  Słowacka weterynaria zapewnia, że krowy, które trafiły do Polski pochodziły ze zdrowych stad – poinformował tvn24.

  0
 • Więcej krów w ubojni zagrożonej wąglikiem

  W ubojni w okolicy Starego Sącza, do której trafiły słowackie krowy zagrożone wąglikiem, przebywa jeszcze 50 krów z Polski. Jeżeli w najbliższym czasie ze Słowacji nie napłyną pełne informacje, to wszystkie krowy zostaną poddane...

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

maslak88

Czy Legato Plus 600 SC (izoproturon i diflufenikan) poradzi sobie z większością chwastów i obędzie się bez poprawek, a jak nie to co jeszcze dodać?

emem

Ciągnik Rolniczy Branson 3625CX Rok produkcji 2015r Ciągnik NOWY z gwarancją 12m-cy W pełni zsynchronizowana przekładnia 12x12 zapewnia szybką...

emem

Do końca miesiąca promocyjna cena : 75 000 zł netto