PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
wegetacja

wegetacja

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Ruszyła wiosenna wegetacja

  Przyglądając się uprawom może się wydawać, że rośliny znajdują się jeszcze w okresie zimowego spoczynku – nic bardziej mylnego. Wiosenna wegetacja roślin ruszyła.

 • Niedobór wody utrudnia rozkład nawozów w glebie

  Obecnie doskwierający brak wilgoci jaki obserwujemy w większości kraju może spowalniać rozkład rozsianych nawozów. Wygląda na to, że ci którzy zwlekali z wyjechaniem rozsiewaczem na pole mogą nieco stracić.

 • Spoczynek zimowy czy jednak wegetacja

  Na to pytanie starają się od wielu dni odpowiedzieć nie tylko eksperci z branży rolnej, ale przede wszystkim sami rolnicy, którzy z obawą lustrują swoje plantację. Zdania na temat stanu ozimin są podzielone.

 • Na południu Polski zboża ruszyły, rzepak nie

  Oziminy mogą być wrażliwe na długotrwałą odwilż z co najmniej temperaturami powyżej +5°C, które pobudzą w środku zimy rośliny do wegetacji. Tak się stało na południu kraju w uprawach zbożowych.

 • Kukurydza zróżnicowana, ploniarki więcej niż zwykle

  - Sytuację na polach kukurydzianych można określić jako zadowalającą do dobrej. Aktualna faza rozwojowa kukurydzy to w przeważającej części 7-8 liść, ale też są plantacje 5-6 liści – informuje portal farmer.pl Ireneusz Czarny z...

 • Ziemniaki o krótkim okresie wegetacji

  Wczesne odmiany ziemniaków, o krótkim okresie wegetacji cieszą się w naszym kraju coraz większym powodzeniem. Dlaczego? Można je sprzedaż drożej z powodu większego zapotrzebowania w tym czasie na rynku.

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

mieto35

Ja jechałem agilem w dawce 0,6 l  rzepak miał 1-2 liście  i nie zauważyłem nic złego , gorzej chyba...

jarki

"Środek stosować jesienią, gdy rośliny rzepaku wykształciły co najmniej pierwszą parę liści " Tyle Syngenta na fusilade forte...