PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
wegetacja

wegetacja

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Ruszyła wiosenna wegetacja

  Przyglądając się uprawom może się wydawać, że rośliny znajdują się jeszcze w okresie zimowego spoczynku – nic bardziej mylnego. Wiosenna wegetacja roślin ruszyła.

 • Niedobór wody utrudnia rozkład nawozów w glebie

  Obecnie doskwierający brak wilgoci jaki obserwujemy w większości kraju może spowalniać rozkład rozsianych nawozów. Wygląda na to, że ci którzy zwlekali z wyjechaniem rozsiewaczem na pole mogą nieco stracić.

 • Spoczynek zimowy czy jednak wegetacja

  Na to pytanie starają się od wielu dni odpowiedzieć nie tylko eksperci z branży rolnej, ale przede wszystkim sami rolnicy, którzy z obawą lustrują swoje plantację. Zdania na temat stanu ozimin są podzielone.

 • Na południu Polski zboża ruszyły, rzepak nie

  Oziminy mogą być wrażliwe na długotrwałą odwilż z co najmniej temperaturami powyżej +5°C, które pobudzą w środku zimy rośliny do wegetacji. Tak się stało na południu kraju w uprawach zbożowych.

 • Kukurydza zróżnicowana, ploniarki więcej niż zwykle

  - Sytuację na polach kukurydzianych można określić jako zadowalającą do dobrej. Aktualna faza rozwojowa kukurydzy to w przeważającej części 7-8 liść, ale też są plantacje 5-6 liści – informuje portal farmer.pl Ireneusz Czarny z...

 • Ziemniaki o krótkim okresie wegetacji

  Wczesne odmiany ziemniaków, o krótkim okresie wegetacji cieszą się w naszym kraju coraz większym powodzeniem. Dlaczego? Można je sprzedaż drożej z powodu większego zapotrzebowania w tym czasie na rynku.

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Dobre 103 tony przy polaryzacji 17,02 ,nadwyżka po 65 zł,jakieś 400 ton,limitowe około 125-130 zł,konraktowane pozalimitowe po 100 zł Coś z tym...

miwigos

Nie rozumiem 9 ton za całość ?

arszczecin

Bo majo krowy, świnie i drób Odbiegam od tematu. Będzie politycznie. Po długiej i ciężkiej walce można ogłosić ze sąsiad 30 ha chłop w końcu...