PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
wełna

wełna

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Hodowcy owiec promują pasterstwo

  Hodowcy mają dość strzyżenia przez restrykcyjne prawo. Zamiast iść jak baranki na rzeź, zaczynają lobbować - informuje "Puls Biznesu".

  0
 • Owcza wełna to nie biznes

  Produkcja wełny owczej niepranej w 2010 r. wyniosła 620 ton i w porównaniu z 2009 r. zmniejszyła się o 196 ton, czyli o ¼ - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • Wsparcie produkcji owczarskiej

  Z myślą o zatrzymaniu spadku pogłowia owiec i wsparciu produkcji owczarskiej w Polsce , szczególnie na obszarach górskich i podgórskich, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowało i przekazało do Komisji Europejskiej program...

  0
 • Coraz głośniejsze "milczenie owiec"

  Z górskich pastwisk i to w zastraszającym tempie znikają owce. I to bynajmniej nie za sprawą wilków. Rolnicy nie mogą utrzymać się z hodowli, bo nikt nie chce ani skór, ani wełny.

  0
 • Palą owcze skóry

  Kilkanaście ton niesprzedanych owczych skór i wełny zalega w domach beskidzkich górali żyjących z hodowli owiec - donosi "Rzeczpospolita".

  0
 • Alpaki hobby i biznes

  Zainteresowanie hodowlą alpak rośnie na całym świecie, także w Polsce. Są utrzymywane jako zwierzęta towarzyskie albo użytkowe, dostarczające niezwykle cienkiej wełny, którą docenili projektanci mody.

  0
 • Puste hale

  Zaniechanie użytkowania, a więc odstąpienie od wypasu czy koszenia górskich łąk i pastwisk, budzi coraz większy niepokój zarówno ekologów, jak i zawsze praktycznych rolników. Górskie hale okazują się być trwałe tylko pod warunkiem...

  0
 • Wysokie notowania wełny w Urugwaju

  Po Australii i Nowej Zelandii Urugwaj należy do światowej czołówki producentów wełny. Urugwajscy producenci wełen cienkich ogłosili właśnie sukces - za kg wełny otrzymują 5 dolarów.

  0
 • Wełna w cenie

  Na świecie rośnie popyt na wełnę. A ponieważ obserwujemy spadek jej produkcji, ceny wełny znajdują się na poziomie historycznym. Przemysł tekstylny potrzebuje surowca i płaci za niego więcej niż w ubiegłych latach.

  0
 • Użytkowanie owiec

  Alfred Dankowski, Henryka Bernacka, Bogdan Janicki, Ewa Siminska. Wydawnictwa Uczelniane Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy.

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

maslak88

od ilu liści rzepaku można dać pełną dawkę na samosiewy?

jarki

Jest mokro jak cholera ma się ocieplić czyli samosiewy będą szalały  Przez 10 dni zboże jare naprawdę powinno się odbudować czyli masz...