PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
woda gruntowa

woda gruntowa

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Polska ma małe zasoby wodne

  W Polsce na jednego mieszkańca przypada trzy razy mniej wody niż wynosi średnia europejska. Niedobór wody odczuwa już ponad 20 proc. gmin - mówiła we wtorek prezes Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa Monika Szymańska.

 • Woda - coraz ważniejsza dla rolnictwa i klimatu

  Woda w środowisku przyrodniczym, a zwłaszcza dla rolnictwa staje się coraz ważniejsza. Wody w Polsce raczej nie zabraknie, ale są z nią problemy w okresach wzrostu roślin - mówił w czwartek w Sejmie prof. Wiesław Dembek.

 • Wzrośnie stan wód w woj. dolnośląskim

  Jak informuje IMGW, przewidywane w czasie najbliższej doby opady deszczu spowodują wzrost stanów wody na dopływach Odry na obszarze woj. dolnośląskiego do strefy stanów wysokich.

  0
 • Susza: Jak jej zaradzić?

  Susza, która zagraża uprawom w Polsce, daje się coraz bardziej we znaki. Jednym z możliwych sposobów, by jej zaradzić, jest odpowiednie nawadnianie naszego pola. Prawo wodne reguluje możliwości korzystania z własnych zasobów wody. Są one...

  0
 • Zmiany klimatyczne a stopień zanieczyszczenia wód

  W ostatnim pięcioleciu nasiliły się ekstremalne zjawiska pogodowe. Konsekwencją tych zjawisk są zmiany stopnia zmywania herbicydów z gleby i wymywania ich do wód powierzchniowych, a dalej do wód gruntowych - uważają: prof. Jerzy Sadowski...

  0
 • Na ile mogą liczyć powodzianie

  MSWiA przyznało ponad 1 mld 59 mln zł na usuwanie skutków tegorocznej powodzi. Najwięcej pieniędzy resort przeznaczył na zasiłki do 6 tys. zł dla powodzian oraz na odbudowę zniszczonej infrastruktury samorządowej.

  0
 • Krajobraz po powodzi

  Wielka woda już z zalanych terenów ustąpiła, ale to nie znaczy, że skończyły się problemy mieszkańców dotkniętych żywiołem. Trwa szacowanie strat, a one są ogromne. W wielu miejscowościach woda utrzymywała się przez miesiąc, dlatego...

  0
 • Co z glebą?

  Na terenach dotkniętych powodzią w niektórych miejscach jeszcze woda nadal zalega, w innych opadła odsłaniając ogrom zniszczeń. Część upraw nie da się już uratować, a co z glebą?

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Magnezu i siarki pod buraki nie daje,jedynie dolistnie

R-w

To i tak lepiej przed siewem niż po siewie, nawet jak masz tylko kilka dni.