PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
zaprawa nasienna

zaprawa nasienna

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Zaprawianie ziarna zbóż jarych

  Aby zminimalizować niebezpieczeństwo wystąpienia chorób przenoszonych z materiałem siewnym, konieczne jest wysiewanie nasion zaprawionych. Zboża jare są na nie tak samo narażone, jak ozime.

 • Ochronić wschodzące zboża

  Standardowe zaprawy nasienne chronią zboża w początkowych fazach rozwoju przed chorobami. Preparaty bardziej rozbudowane pod względem składu, bronią rośliny także przed szkodnikami.

 • Rzepak bez neonikotynoidów

  W tym roku rolnicy muszą się zmierzyć z nową sytuacją. Ich rzepak nie będzie mógł być zaprawiony i ochroniony substancjami owadobójczymi z grupy neonikotynoidów. Obowiązuje bowiem dwuletni zakaz ich stosowania.

 • Nasiona kukurydzy z zaprawą Alios firmy BASF

  Od bieżącego sezonu sprzedaży jest już dostępny materiał siewny zaprawiony nową zaprawą do kukurydzy firmy BASF pod nazwą handlową Alios 300 FS. Pierwsze nasiona kukurydzy zaprawione Aliosem to wybrane odmiany Hodowli Roślin Smolice.

  0
 • Take Off nowy komponent zaprawowy

  Oceną przydatności komponentu zaprawowego Take Off w ograniczaniu patogenów grzybowych zajmują się naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego oraz Dalgety Agro Polska Sp. z o.o. Swoje najnowsze wyniki zaprezentowali w Poznaniu.

  0
 • Zaprawa nasienna stymulująca wzrost korzeni

  Specjaliści Syngenty proponują nową zaprawę nasienną do zbóż o nazwie Vibrance Gold 100 FS. Zapobiega ona porażeniu siewek przez szereg patogenicznych grzybów, a ponadto działa stymulująco na wzrost korzeni młodych roślin.BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

Ziemia jak u mnie właśnie, na niektórych kawałkach nawet IV klasy nie ma. Obornik, stanowisko, a niekiedy nawet jak w zeszłym roku i...

lokizom

Jak narazie to jest szansa duża ale do żniw jeszcze pół roku prawie