zazielenienie zazielenienie

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS

 • Kosić czy czekać na potwierdzenie dywersyfikacji?

  Rolnicy alarmują: doradca ostrzega, że trzeba umożliwić skontrolowanie dywersyfikacji upraw. A jęczmień ozimy się sypie, idą upały i jest sucho. Co robić? Czekać do połowy lipca? Odpowiedź jest jedna: kosić.

 • TUZ a sprzedaż ziemi

  Uważaj, kupując ziemię - możesz mieć obowiązek przywrócenia na niej TUZ. A zbywając grunty - informuj o ewentualnej konieczności przywrócenia TUZ. Nigdzie nie ma obowiązku zapisywania obciążeń ziemi rolnej związanych z dopłatami...

 • Na jakiej podstawie wyliczać kary za zazielenienie?

  Kary za zazielenienie są europejskie. Tak jak i płatności – przepisy tego dotyczące nie wymagały wdrożenia poprzez prawodawstwo krajowe i są stosowane w sposób bezpośredni we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej.

 • Zasiać TUZ?

  Jeśli powierzchnia TUZ zmniejszy się w skali kraju o więcej niż 5 proc., ARiMR może nakazać przywrócenie lub odtworzenie TUZ, zasianego inną rośliną niż pastewna. Natomiast gdy TUZ w Polsce będzie przybywać, zaorywanie ich w...

 • Pora siać groch

  Aktualny import białka paszowego wynosi ok. 1 mln t rocznie. Przewidywany wzrost produkcji zwierzęcej - szczególnie drobiu, powinien spowodować wzrost zapotrzebowania na białko paszowe do ilości 1,3-1,4 mln t.

 • TUZ można przesiać

  TUZ zaorany i obsiany inną niż poprzednia odmianą pastewnej rośliny zielnej pozostaje TUZ-em.

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM