PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
zimowanie

zimowanie

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Egzotyki do domu

  Pierwsze przymrozki już za nami. Jest to znak, że egzotyczne rośliny tarasowe powinny być przeniesione do pomieszczenia.

 • Dorodne rzepaki

  Rośliny rzepaku zasiane w optymalnym na Lubelszczyźnie terminie (20 - 25 sierpnia) są silnie rozwinięte. Zdążyły wykształcić po 8-10, a na niektórych plantacjach nawet ponad 12 liści.

 • Warmia: Z oziminami nie tak źle

  Zima na Warmii, oprócz ostrych mrozów, przyniosła też odrobinę śniegu. Niewielka, 5-centymetrowa okrywa śnieżna była zbawienna dla ozimin.

 • Najważniejsze odbudować rozetę

  Nietypowo długa jesienna wegetacja rzepaku ozimego, spowodowała znaczne uszczuplenie zasobów składników pokarmowych w glebie. Nieodzowne w tej sytuacji jest jak najwcześniejsze zasilenie plantacji nawozami mineralnymi.

 • Przygotowania do testu z zimotrwałości

  Hobbit, hybrydowa odmiana jęczmienia ozimego wyhodowana w Niemczech, musi się zmierzyć z polską, niekiedy bardzo srogą zimą. To, jak sobie poradzi w naszych warunkach klimatycznych, zaważy na jego dalszych losach.

 • Niższe zasiewy rzepaku na Ukrainie

  FO Lichts podaje, że zasiewy rzepaku pod zbiory w 2011 roku na Ukrainie osiągnęły poziom 1,082 mln ha wobec 1,418 mln ha w przypadku zasiewów pod zbiory w 2010 roku. Oznacza to istotny, bo blisko 24 - procentowy spadek areału upraw r/r...

  0
 • Zima nie uszczypie

  Wiele wskazuje, że nadchodząca zima nie będzie tak dotkliwa jak poprzednia. W najbliższych tygodniach będzie się srożyć, ale już na Boże Narodzenie możemy mieć pluchę.

  0
 • Śnieg znikł, woda została

  Słońce na wielu polach rozpuściło już śnieg. Pozostały po nim rozliczne rozlewiska, które nocne przymrozki zamieniają w lodowe tafle. Bez naszej pomocy rośliny w tych miejscach wyginą.

  0
 • Wiosną na START!

  W tym roku mamy do czynienia z typowo śnieżną i momentami bardzo mroźną zimą. Intensywne opady śniegu na przełomie 2009 i 2010 r. przykryły zasiewy w całej Polsce kilku, a nawet kilkunasto-centymetrową warstwą śniegu, na której wkrótce...

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

R-w

Minimum 200 kg na hektar, po pierwszych wiosennych zabiegach uprawowych na polu żebyś z kabiny nie wypadł, nie później niż miesiąc przed...

Pałuczanin81

@R-w-możesz opisać,jak to się stosuje w burakach pierwszy raz będę miał do czynienia z kizerytem