PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
żniwa

żniwa

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Uwaga na groźną chorobę

  Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim okres wytężonej pracy na polu, to właśnie wtedy najwięcej rolników zapada na śmiertelną chorobę - raka skóry. Jak jej uniknąć?

 • Ceny w skupach zbóż bez większych zmian

  Tegoroczne żniwa nie należą do najprostszych. Przekropna pogoda znaczenie utrudnia zbiory. Na dodatek ceny w skupach nie pocieszają, od dłuższego czasu utrzymują się na podobnym poziomie. 

 • Ceny zbóż w równowadze

  Żniwa trwają, jednak do tej pory w skupach, w których zbieramy informacje o cenach poszczególnych gatunków odnotowywane są nieznaczne wahania.

 • SG: Tegoroczne zbiory rzepaku w Unii

  W tym sezonie spodziewane są gorsze plony rzepaku u większości kluczowych jego producentów. Strategie Grains już kolejny raz obniżyło prognozę tegorocznych zbiorów rzepaku w Unii Europejskiej.

 • Rekordowe zbiory zbóż w Rosji

  Wszystko wskazuje na to, że Rosja odnotuje rekord w produkcji zbożowej w bieżącym sezonie. Tegoroczne średnie plony zbóż są wysokie i oczekuje się, że będą ok 15 proc. wyższe niż przed rokiem.

 • Akcesoryjne mierniki strat ziarna

  Dodatkowe mierniki strat ziarna można zamontować na niemal każdym kombajnie, oczywiście im droższa maszyna i większy areał, tym bardziej taka inwestycja ma szansę się zwrócić. Na rynku już od kilku lat dostępnych jest co najmniej kilka...

 • WIR: Nie poddawać się presji cenowej w skupie

  Wielkopolska Izba Rolnicza przestrzega rolników przed pochopnym wyprzedawaniem płodów rolnych. Zaapelowała o monitorowanie sytuacji na rynkach rolnych w celu uniknięcia strat na koniec sezonu skupowego.

 • Skansen wsi mazowieckiej w Sierpcu zaprasza na żniwa

  W skansenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu w niedzielę na pola wyjdą żniwiarze z kosami i sierpami. W ramach plenerowego festynu „Żniwa w skansenie” zobaczyć będzie tam można tradycyjne prace związane ze zbiorem plonów.

 • Gdzie te żniwa?

  Co poniektórzy rolnicy zdążyli skosić jęczmień, pszenżyto. Na zachodzie kraju i w centrum pszenica nie została zebrana i wciąż jest na polach.BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Daymon

tylko że one nie widziały azotu,tyko lubofoska przed posadzeniem

grzegorzsoł

 U mnie podobne objawy występują   na  miejscach gdzie  była  pryzma  obornika, przenawożenie azotem przy...