PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
żywienie świń

żywienie świń

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Wykorzystanie soi w żywieniu trzody chlewnej

  Obecnie śruta sojowa jest podstawowym surowcem białkowym stosowanym w żywieniu świń. Warto wiedzieć jednak, jak przedstawiają się możliwości zastosowania całych nasion tej rośliny.

 • Śruta rzepakowa a beztlenowce

  Jeden z internautów zwrócił nam uwagę na związek pomiędzy skarmianiem śruty rzepakowej, a ryzyko występowania zakażeń wywołanych przez beztlenowce. O zdanie na ten temat pytamy Pawła Wróbla, specjalistę chorób świń i rozrodu...

 • Kiedy rzepak może zastąpić soję?

  W przypadku niektórych grup trzody chlewnej, śruta rzepakowa może częściowo, lub nawet całkowicie zastąpić białko sojowe. Warto jednak zachować przy tym ostrożność.

 • Płynne żywienie okiem praktyka

  Chcąc odpowiedzieć na pytanie, czy i kiedy płynne żywienie się opłaca, warto zasięgnąć opinii praktyka. W tym celu odwiedziliśmy fermę Ryszarda Maja, w której już od blisko 15 lat stosowana jest ta technologia żywienia.

 • Jakie pasze stosować w płynnym żywieniu?

  W chwili załamania rynku trzody chlewnej płynne żywienie jest szansą na utrzymanie opłacalności produkcji. Sekret tkwi przede wszystkim w wykorzystaniu tanich komponentów pochodzących z przemysłu rolno-spożywczego.

 • Zakwaszacz z polskich jabłek

  Neacid, to innowacyjny rodzaj zakwaszacza. Podstawowym składnikiem produktu jest ekstrakt z jabłek, który w naturalny sposób reguluje pH przewodu pokarmowego.

 • Przyczyny niskiej żerności świń

  Ilość pobranej przez zwierzęta paszy decyduje zarówno o wyniku tuczu, jak i o mleczności macior. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób można poprawić żerność zwierząt.

 • Żywienie świń na mokro czy na sucho?

  W branży od dawna panuje pogląd na temat ekonomicznej przewagi płynnego żywienia nad suchym. Czy tak jest w rzeczywistości i czy zawsze lepiej opłaca się żywić na mokro?BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Agropomoc

Poprosilibyśmy o więcej konkretów, kilku naszych klientów chciałoby się pozbyć swoich gratów ale co? Wszystko skupujesz?

Agropomoc

Witam, My możemy polecić z całym sumieniem Agregaty  Prądotwórcze od Agtecha (można nabyć u nas). Wiadomo, dużo zależy od...