Środa, 23 lipca 2014 r.
Farmer nr 07/2014

Farmer nr 07/2014

ARCHIWUM WYDAŃPRENUMERATA


AGROTECHNIKA

 • Inhibitory syntezy lipidów

  Inhibitory syntezy lipidów to popularna nazwa mechanizmu działania, często spotykana w literaturze pod bardziej skomplikowaną nazwą - inhibitory karboksylazy acetylokoenzymu A, bądź w skrócie ACCazy.

 • Żniwa coraz bliżej - ceny coraz niżej?

  Zanosi się na drugi z rzędu dobry rok w produkcji zbóż i oleistych na świecie. Stosunkowo łagodna zima i wilgotna wiosna napawają optymizmem, co odzwierciedlone jest w prognozach głównych ośrodków analitycznych na świecie.

 • Wysokie zbiory - niskie ceny?

  Czeka nas dobry rok, jeśli chodzi o wysokość zbiorów. Czy jednak przełożą się one na wysokość dochodów rolników?

 • Glifosat do desykacji

  Jednym z podstawowych zabiegów ułatwiających zbiór jest desykacja. Często wykorzystywanym produktem do tego zabiegu jest nieselektywnie działający glifosat.


TECHNIKA ROLNICZA

 • Sezon na kombajny - cały artykuł

  Lipiec nigdy nie jest dobrym miesiącem na zakup używanego kombajnu zbożowego. Oferta jest przebrana, pośpiech sprzyja nietrafionym wyborom, ceny są wysokie - a jednak nie brakuje rolników, którzy taki zakup zostawili na ostatnią chwilę.

 • Nowa rodzina kompaktów Deutza

  W Grupie Same Deutz-Fahr ostatnio dużo się dzieje. Po wprowadzeniu nowych serii 6 i 7 ciągników Deutz- Fahr przyszedł czas na zmiany w średniej klasie mocy.


FERMA - ŚWINIE


FERMA - BYDŁO

 • O przyszłości produkcji mleka słów kilka - cały artykuł

  Pojawia się wiele pytań i dyskusji na temat zagrożenia, jakie niesie za sobą zniesienie systemu kwotowania mleka od przyszłego już roku, a dokładnie od 1 kwietnia 2015 r. Należy jednak zacząć od stwierdzenia faktu, jakim niepodważalnie jest to, że system kwotowania produkcji mleka zupełnie nie spełnia swojej podstawowej roli, czyli regulacji produkcji mleka, chroniąc jednocześnie producentów przed nagłymi spadkami cen surowca.


Ferma - żywienie

 • Żywienie prosiąt po odsadzeniu

  Decyzja o odłączeniu prosiąt od lochy powinna być zależna nie tylko od masy ciała prosiąt, ale także od warunków środowiskowych, w jakich będą przebywać prosięta, oraz od jakości paszy.

 • Pasze rzepakowe - szanse i zagrożenia

  Rozwój rynku biopaliw, jaki nastąpił w ostatnich latach, spowodował znaczny wzrost powierzchni uprawy rzepaku. Niesie to ze sobą szansę także dla hodowców - wszak oprócz oleju, z rzepaku uzyskuje się wartościową paszę dla zwierząt.


Kontrakty


Płatności

 • Sorry, takie mamy dopłaty

  Ministerstwo Rolnictwa przedstawiło do konsultacji projekt systemu płatności bezpośrednich w latach 2015-2020. I nie pozostaje nic innego, jak powtórzyć ocenę PROW z ubiegłego miesiąca: z pustego i Salomon nie naleje.


Ferma - szkodniki

 • Pasożyty zewnętrzne świń

  Choroby pasożytnicze świń rzadko prowadzą do upadków, dlatego są często lekceważone przez hodowców. Niesłusznie, bo ich występowanie może być źródłem znacznych strat.


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

WASZYM ZDANIEM

 • I znowu bedzie glosno jak to na wsi dobrze bo za darmo kase od uni dostaja. Ci uczciwi beda tyrac i dorobia sie najpredzej garba niz czego innego a...

  marcin, 2014-07-22 23:34 w: Minister rolnictwa: dopłaty do hektara nawet powyżej 600 euro

  debil to ty jesteś czuć to na odległość/////// do niby bauer

  oddychający, 2014-07-22 22:42 w: Kolejki do skupu rzepaku, tona po 1120-1210 zł, jęczmień po 500-530 zł/t

  przy wyliczeniu kapitału początkowego ZUS nie policzył mi 5 lat które objęły okres prowadzenia gospodarstwa rolnego i opłacania przeze mnie z tego...

  teresa, 2014-07-22 21:42 w: Emerytura z KRUS i ZUS

 • standard? Mnie się wydaje że z tego co o nich piszą to mają wielki szacunek dla dzieła swojego mężą i ojca i starają się je kontynuować. trzeba...

  ZOOTECHNIK, 22.07.2014 19:08 w: Ceny trzody chlewnej

  powiedzcie jak wyglądają kukurydze w Waszych rejonach ? w kuj-pom jest TRAGEDIA

  jarki, 22.07.2014 17:37 w: stan kukurydzy

  jak powiedział Gary Lineker "piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy". osobiście...

  jarki, 22.07.2014 17:28 w: sport