PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
Farmer nr 1/2017

Farmer nr 1/2017

ARCHIWUM WYDAŃPRENUMERATA


TEMAT NUMERU

Czy współpraca w grupie producenckiej się opłaci?

Funkcjonowanie w grupie producentów zapewnia szereg korzyści, dlaczego więc tylko dodatkowe fundusze są w stanie zachęcić rolników do jej założenia? Czy problem tkwi w przepisach czy może w wiejskiej mentalności? Niezależnie od tego część rolników, żeby przetrwać, będzie musiała nauczyć się wspólnego działania.agrotechnika

 • Rozwiązywanie problemów z nawożeniem

  Rolnicy napotykają na różne problemy w uprawie. Zastanawiają się, dlaczego zboże nie wschodzi, a wegetacja roślin przebiega nierównomiernie. Niejednokrotnie, chcąc ratować uprawy, zwiększa się dawki azotu, a mimo to zboża słabo się rozwijają. W tym sezonie problemów może nastręczać pierwsza dawka azotu.

 • Ważne cechy kukurydzy

  Katalogi nasienne przepełnione są informacjami dotyczącymi charakterystyki poszczególnych odmian kukurydzy. Które z nich są najważniejsze i na co zwracać baczną uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie materiału siewnego?


technika rolnicza

 • Czy legenda nadal się sprawdza? - używany Fendt Farmer 312 LSA

  Pomimo tego, że od początku produkcji Fendta Farmera 312 LSA minęło już 30 lat, model ten wciąż cieszy się dużym powodzeniem na rynku wtórnym. Przyjrzeliśmy się więc temu legendarnemu już ciągnikowi, sprawdzając, czy dalej można liczyć na ponadprzeciętną trwałość i niezawodność.

 • Unia Group – nowe maszyny, dobra prezentacja

  Największy polski producent maszyn rolniczych Unia Group na 2017 r. przygotował nowe modele maszyn i kilka modernizacji. Mogliśmy je sprawdzić podczas praktycznego pokazu zorganizowanego przez firmę.

 • Co szkodzi wtryskowi common rail?

  W poprzedniej części pisaliśmy o podstawach budowy układów common rail. Tym razem chcielibyśmy skupić się na przyczynach ich przedwczesnego zużycia, a także podpowiedzieć, jak tego uniknąć, a tym samym bardzo wysokich wydatków napraw.


Dopłaty

 • Kto korzysta na pomocy po ASF?

  Pomoc polegająca na dopłacie do każdego kilograma sprzedanego przez hodowcę trzody jest pewna, ale wciąż nie ma rozporządzenia określającego jej zasady.


PROW

 • PROW w I kwartale 2017 r.

  PROW 2014-2020 uruchamiany jest powolutku. W poprzednich numerach informowaliśmy już o opóźnieniach we wdrażaniu programu. Czy w 2017 roku PROW przyspieszy?


Ferma - technologie

 • Alternatywa dla okien w oborze

  Na ścianach nowo budowanych obór coraz rzadszym widokiem są tradycyjne okna inwentarskie. Obecnie sięga się po nowocześniejsze i efektywniejsze rozwiązania.TU KUPISZ FARMERA


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

FORUM FARMERA

lokizom

To macie lepiej, u mnie tylko jeden elewator w pobliżu więc mogą dyktować warunki. 6 zl na miesiąc od tony

miwigos

Ja też ale do końca maja conajmniej może tam leżeć

miwigos

Akurat majowe przymrozki były tylko miały charakter bardziej lokalny zresztą jak co roku, bynajmniej u mnie w okolicy rzepaki trochę dostały i...