Poniedziałek, 20 października 2014 r.
Farmer nr 10/2014

Farmer nr 10/2014

ARCHIWUM WYDAŃPRENUMERATA


AGROTECHNIKA

 • Jesienna ochrona rzepaku przed chorobami

  Zwalczanie chorób w rzepaku jesienią jest koniecznością, ponieważ w tym czasie wiele grzybów atakuje tę uprawę. Porażone rośliny gorzej zimują, a po wznowieniu wegetacji niżej plonują.

 • Ochrona zbóż przed chorobami jesienią

  Zwalczanie chorób grzybowych w zbożach ozimych jesienią nie jest popularne. Są jednak sytuacje, w których oprysk środkiem grzybobójczym jest niezbędny.


TECHNIKA ROLNICZA

 • Jak przygotować kombajn do zbioru kukurydzy

  Każdy kombajn zbożowy można wykorzystać do zbioru kukurydzy na ziarno. Trzeba go jednak odpowiednio doposażyć i dokonać niezbędnych ustawień. Podpowiadamy, jak to zrobić.

 • Suszarnia na każdą kieszeń

  Nie każdy rolnik może sobie pozwolić na zakup nowej suszarni do ziarna. Rozwiązaniem tego problemu może być zakup urządzenia z rynku wtórnego. Przyjrzeliśmy się ofercie popularnych urządzeń przewoźnych.


FERMA - ŚWINIE

 • Żywieniowe zabezpieczenie loch

  Właściwe żywienie loch przez cały okres ich użytkowania uchroni nas przed stratami w produkcji. Nie tylko w sekcji rozrodu, ale też w przyszłym tuczu odchowywanych przez nie prosiąt.


FERMA - BYDŁO

 • Czego unikać w żywieniu krów mlecznych?

  Żywienie krów wysokomlecznych jest niewątpliwie jednym z najtrudniejszych zadań w hodowli bydła. Za rosnącą ciągle wydajnością mleka nie zawsze idzie w ślad prawidłowe żywienie krów.


prawo

 • Rolniku, sprzedawaj bezpiecznie!

  Niewątpliwie umowa sprzedaży jest jedną z najpowszechniej zawieranych, zarówno w obrocie profesjonalnym, jak i w obrocie z udziałem konsumenta. Sprzedaż płodów rolnych nie różni się zasadniczo od innych umów sprzedaży, jednak aby sprzedać dobrze i bezpiecznie, trzeba wcześniej podjąć odpowiednie kroki przygotowujące do zawarcia umowy.


finanse na wsi

 • Wspólne działanie szansą na sukces

  Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces. Tym przesłaniem mogliby się kierować rolnicy przy podejmowaniu decyzji na zespołowe działania.


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

WASZYM ZDANIEM