TEMAT NUMERU

Warto jeszcze zawalczyć o dofinansowanie

Nabór wniosków na modernizację gospodarstw rolnych w obszarach związanych z produkcją żywca i prosiąt rozpoczął się 19 października i potrwa do 17 listopada 2015 r. Dla tych, którzy chcą rozwijać produkcję prosiąt, mleka lub żywca wołowego, zostało więc już niewiele czasu na kompletację dokumentów i złożenie wniosku.agrotechnika

 • Późnojesienne wapnowanie

  Wapnowanie przeprowadza się przeważnie pod koniec lata, po żniwach. Jednak równie dobrym terminem na wykonanie tego zabiegu jest okres późnej jesieni.

 • Przewódki alternatywą dla siewów wiosną

  Przewódki siane w późnojesiennych terminach plonują wyżej niż typowe odmiany jare wysiewane wiosną. Ich uprawa bywa jednak ryzykowna. Aby przetrwały przerwę wegetacyjną, muszą być w odpowiedniej fazie rozwojowej.

 • Nawozy naturalne późną jesienią

  Nawozy naturalne można stosować do 30 listopada. Czy aplikacja pod koniec tego terminu jest wskazana? Okazuje się, że jej skuteczność zależy od warunków pogodowych.

 • Choroby nie próżnują zimą

  Uprawy ozime wchodzące w stan spoczynku zimowego mogą być już zainfekowane przez choroby grzybowe lub porażane w trakcie zimy.


technika rolnicza

 • Zetor Crystal - prosty i mocny

  Wprowadzając 6-cylindrowe ciągniki serii Crystal, Zetor wkroczył w segment maszyn wyższej mocy przeznaczonych do ciężkich prac polowych. Spora moc, a przy tym prosta konstrukcja i łatwa obsługa to elementy, dzięki którym czeskie maszyny mogą zyskać przychylność wielu rolników.

 • Wąskie skrzynie górą - 10-tonowe rozrzutniki do obornika

  10-tonowe rozrzutniki do obornika cieszą się bardzo dużą popularnością w kilkudziesięciohektarowych gospodarstwach prowadzących produkcję zwierzęcą. Wybór tych maszyn jest niezwykle szeroki - sporo jest różnic nie tylko w wyposażeniu pojazdów, lecz także w samej ich konstrukcji. Przyglądamy się 13 modelom od polskich i zagranicznych producentów.


Ferma - świnie

 • Wzmocnienie paszy dla loch

  Na rynku produktów paszowych przybywa coraz więcej komponentów, które mogą istotnie poprawić wyniki rozrodu loch. Aby wiedzieć, na które postawić przy komponowaniu mieszanek paszowych, warto przyjrzeć się im bliżej.


Ferma - krowy

 • Kondycja krowy oceną poprawności żywienia

  Istnieje wiele narzędzi umożliwiających sprawdzenie prawidłowości żywienia krów mlecznych. Najprostszym z nich, z którego może korzystać każdy hodowca, jest ocena kondycji ciała zwierząt.

 • Dodatki paszowe w okresie przejściowym

  Żywienie wysoko wydajnych krów mlecznych przy jednoczesnym zachowaniu dobrej zdrowotności jest niemal niemożliwe bez specjalistycznych dodatków ułatwiających profilaktykę wielu schorzeń.


Ferma - bydło


Kontrakty


Dopłaty


TU KUPISZ FARMERA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

WASZYM ZDANIEM