PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
Farmer nr 7/2016

Farmer nr 7/2016

ARCHIWUM WYDAŃPRENUMERATA


TEMAT NUMERU

Wapń niezbędny dla rzepaku

Rzepak ozimy jest rośliną niezwykle wrażliwą na odczyn gleby. Nieuregulowane pH wpływa niekorzystnie na pobieranie makro-i mikroelementów, dlatego ważne jest, aby w odpowiednim terminie uregulować odczyn gleby.agrotechnika

 • Zwalczanie perzu w dojrzewających łanach zbóż

  Desykacja zbóż i jednoczesne nieselektywne zwalczanie chwastów pozwalają osiągnąć równocześnie kilka celów. Skutecznie eliminują chwasty trwałe, pozwalają na zebranie ziarna dobrej jakości, a przy mokrych żniwach zapobiegają porastaniu ziarna w kłosach.

 • Rzepak zebrany - co dalej?

  Uprawa gleby po zebraniu rzepaku to z pozoru prozaiczna czynność. Jednak staranność jej wykonania wpływa na jakość siewu pszenicy i wschody roślin.

 • Zwalczanie omacnicy prosowianki

  Larwy omacnicy prosowianki należy zwalczyć, zanim wgryzą się w twarde części roślin kukurydzy. Dlatego tak ważny jest monitoring masowego wylotu motyli i uchwycenie momentu składania jaj przez samice.

 • Międzyplon ścierniskowy - co zasiać?

  Postępująca intensyfikacja i specjalizacja gospodarstw wymusiły stosowanie uproszczeń w płodozmianach, głównie przez zwiększenie udziału zbóż. Negatywne skutki mogą być rekompensowane przez wprowadzenie roślin regenerujących, do których zalicza się międzyplony ścierniskowe.


technika rolnicza

 • Jak młócić strączkowe? - ustawienia kombajnu

  Choć w większości przypadków technologia zbioru roślin strączkowych jest właściwie taka sama jak zbóż, to samo ustawienie kombajnu różni się znacząco. Warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Omawiamy je na przykładzie kombajnów Claasa, ale wskazówki w analogiczny sposób będą się odnosiły także do maszyn innych marek z klasycznym systemem omłotu.

 • Uniwersalna w każdym calu - test ładowarki Pichon 34.50R

  "Chyba nie da rady" - pomyśleliśmy, patrząc w pierwszym momencie na niewielką ładowarkę Pichon 34.50R i wysoki, 12-tonowy rozrzutnik. Obawy okazały się jednak bezzasadne. Maszyna posłużyła z powodzeniem do załadunku rozrzutnika obornikiem z pryzmy, okazała się także zwinnym pomocnikiem w innych pracach gospodarskich.


Ferma - świnie

 • Jaka jest opłacalność produkcji tuczników?

  Producenci żywca wieprzowego w całej UE doświadczyli wyjątkowo długiego okresu braku opłacalności produkcji. Czy obecny poziom cen pozwala sądzić, że sytuacja się odmieni?


Ferma - żywienie

 • Wyeliminuj straty w przechowywaniu pasz

  To, w jakich warunkach przechowujemy surowce paszowe, w bezpośredni sposób wpływa na dochodowość produkcji żywca wieprzowego. Błędy w tym zakresie mogą być przyczyną dużych strat.


Ferma - bydło

 • Żywienie krów a szczegółowy skład mleka

  W poprzednim numerze (6/2016) rozpoczęliśmy interpretację raportów wynikowych pod kątem poprawności żywienia krów. W poniższym artykule zagłębimy się dalej w temat, omawiając w kontekście żywieniowym poszczególne elementy składu chemicznego mleka.

 • Ruja na zawołanie

  Coraz częściej w stadach wysokowydajnych krów mlecznych pojawiają się poważne problemy z rozrodem, których nie sposób rozwiązać naturalnymi metodami. Występuje wówczas konieczność wprowadzenia sztucznych metod indukcji rui.


Kontrakty


Ekologiczne rolnictwo


TU KUPISZ FARMERA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

  • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
  • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
  • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
  • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

FORUM FARMERA

Marecki

Czasem też się zastanawiam, że zastosowana przez Panią Agnieszkę metoda ochrony upraw byłaby najlepsza.

arszczecin

Paluczan, ale żeś kurcze pocisnal. A za 500 + rata na nowego johna bedzie

arszczecin

http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=21&i=115473&t=115473 Trochę piepszenja myśliwców. Znow p. Jaworowicz.znów myśliwce. Jak to Pawlak...