PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
Farmer nr 2/2018

Farmer nr 2/2018

ARCHIWUM WYDAŃPRENUMERATA


TEMAT NUMERU

Pierwsze LOZ dla kukurydzy

Zima jest tym okresem, w którym wybieramy odmiany kukurydzy przeznaczone do siewu. W podejmowaniu decyzji pomocne mogą się okazać badania PDO wykonywane przez COBORU. Od ubiegłego roku do grona gatunków znajdujących się na Listach Odmian Zalecanych dołączyła kukurydza. Można z nich korzystać przy wyborze odmian zarówno z przeznaczeniem na ziarno, jak i na kiszonkę.agrotechnika

 • Podkiełkować, aby zwiększyć zysk

  Druga i trzecia dekada lutego to zazwyczaj najlepszy czas, by rozpocząć podkiełkowywanie sadzeniaków. Takie postępowanie pozwoli na wcześniejszy zbiór ziemniaka, poprawiając często opłacalność tej uprawy.

 • Zboża muszą być szybko odchwaszczone - cały artykuł

  Na wiosnę powinno się wykonać jedynie zabieg korygujący. W praktyce często okazuje się jednak pierwszym w ochronie przed chwastami. Tak jest również na wielu plantacjach w tym sezonie. Zdecydowanie jak najszybciej trzeba wyruszyć na pola z herbicydami.


technika rolnicza

 • Zima groźna dla akumulatorów

  W okresie zimowym akumulatory pojazdów rolniczych wymagają szczególnej opieki. Zaniedbania mogą skutkować nie tylko problemami z rozruchami, lecz także obniżeniem sprawności akumulatora po zimie, kiedy maszyny wrócą do eksploatacji.


prawo

 • Gdy pod pługiem pęknie rura lub przerwie się kabel…

  Intensywny rozwój wszelkiego rodzaju mediów na przestrzeni ostatnich lat doprowadził do powstania wielu obiektów liniowych przebiegających również przez tereny nieruchomości rolnych. Niestety dla rolników, podziemne czy naziemne elementy infrastruktury utrudniają prace polowe, więc łatwo też o ich uszkodzenie. I co wtedy?


Kontrakty


Ferma - technologie

 • Aby woda nie zamarzła

  Utrzymanie bydła w systemie zimnego wychowu staje się coraz popularniejsze. Jednak chcąc zapewnić zwierzętom stały dostęp do wody, musimy wyposażyć oborę w mrozoodporną instalację dostarczającą wodę do pojenia.TU KUPISZ FARMERA


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

FORUM FARMERA

ikcomas

Z tym, że Twoje położenie jest atrakcyjne bo masz blisko do portu. Moja poszła po 700 brutto a teraz jest po 630.

ikcomas

Dnia 17.02.2018 o 18:51, jarki napisał: Za tydzień nadejście fali ostrych  mrozów  zobaczymy ...