PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
Farmer nr 10/2012

Farmer nr 10/2012

ARCHIWUM WYDAŃPRENUMERATA


TEMAT NUMERU

Postęp za wszelką cenę

Ocenianie wartości buhajów z ich genotypu to już standard w rozwiniętych krajach. One wykorzystują potencjał nauki i już klonują najlepsze zwierzęta.


Technika rolnicza - testy Farmera

 • Wydajność przede wszystkim

  Rolnicy coraz częściej wybierają prasy zmiennokomorowe. W Teście Farmera sprawdziliśmy, jak wygląda zwijanie słomy prasą John Deere 854 Maxicut.


AGROTECHNIKA

 • Soja w rozpracowaniu

  Soja budzi coraz większe zainteresowanie, lecz agrotechnika jej uprawy wciąż kryje swoje tajemnice. Stara się je wyjaśnić należąca do COBORU Stacja Oceny Odmian w Głubczycach.

 • Zmian na rynku nawozów nie będzie

  Na temat rynku nawozów mineralnych rozmawiamy z prof. Aldonem Zalewskim z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej PIB w Warszawie.

 • DSS sprzymierzeńcem

  NegFry, czyli jeden z systemów wspierania decyzji (DSS), pozwala ograniczyć liczbę zabiegów przeciwko zarazie ziemniaka bez strat plonu.


FERMA - ŚWINIE


agrotechnika

 • Wyniki z pól rzepaku

  Przedstawiamy wyniki plonowania rzepaku ozimego z trudnego sezonu 2011/2012 z pól demonstracyjnych firmy BASF Polska.


technika rolnicza - nowości

 • Nowy oręż Deutz-Fahra

  Z pewnością ciągnikiem o takim wyglądzie nie powstydziliby się "pokazać na mieście" designerzy prestiżowych marek samochodowych. Ale nowe serie 6 i 7 ciągników Deutz-Fahr to nie tylko nowa maska. Podczas polowych pokazów pod Berlinem sprawdziłem, co jeszcze maszyny zaoferują przyszłym użytkownikom.


technika rolnicza

 • Obrotowe czwórki

  Mimo wzrastającej popularności uprawy bezorkowej, pług to w większości gospodarstw nadal podstawowe narzędzie uprawowe. Przyglądamy się obracalnym narzędziom czteroskibowym.

 • Nie zawsze winna pompa

  W nowoczesnych ciągnikach usterka układu hydraulicznego może oznaczać koniec jazdy. Co wtedy? Niektórzy wzywają serwis, inni próbują samodzielnej naprawy. Często pierwsza diagnoza: "padła pompa", jest błędna.

 • Gleba pod skanerem

  Pole nie jest jednolite. Różnice bywają spore, zarówno pod względem właściwości fizycznych, jak i chemicznych. To z kolei wpływa na zmienność plonowania.


Ferma - świnie


Ferma - krowy

 • Ketoza - częste zaburzenie okołoporodowe

  Organizm krów po wycieleniu wykazuje zwiększone zapotrzebowanie energetyczne, które trudno zaspokoić ze względu na ograniczony apetyt zwierząt. Jest to podstawowa przyczyna schorzenia fizjologicznego jakim, jest ketoza.


internet farmera

 • Systemy doradcze w rolnictwie

  Rolnictwo jest jedną z niewielu dziedzin gospodarki, obejmującą tak szeroko inne dziedziny i nauki. Posiąść wiedzę z całego zakresu rolnictwa na każdym poziomie szczegółowości jest pewnie niemożliwe. Złożoność wiedzy rolniczej w ostatnich dekadach spowodowała większą specjalizację produkcji rolniczej.


społeczeństwo


Ring chemiczny

 • Niepozorny chwast

  Diflufenikan rozwiąże problem fiołka polnego w pszenicy ozimej już od 38 zł/ha.TU KUPISZ FARMERA


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

FORUM FARMERA

jarki

Ja robię tiofanat+tebu z prochlorazem będzie drożej ale pewnie lepiej? Toprex wcześnie to dobre zapobieganie i skracanie oraz temperatura...

przem

a wiec dlaczego ?  w dalszym ciągu ponawiam pytanie: lepszy efekt tiofanat metylowy + tebukonazol czy prochloraz +...