PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
Farmer nr 9/2013

Farmer nr 9/2013

ARCHIWUM WYDAŃPRENUMERATA


TEMAT NUMERU

Warto być na czasie

Wśród tysięcy maszyn i urządzeń dla rolnictwa prezentowanych na targach w Bednarach nie zabraknie nowości . Największe w Polsce targi rolnicze gromadzące rzesze rolników to dla producentów maszyn idealna okazja , aby pokazać to, co udało się wypracować w ostatnim czasie .


AGROTECHNIKA


TECHNIKA ROLNICZA

 • Droga przyjemność - sieczkarnię kupuj z głową

  Samojezdna sieczkarnia do kukurydzy to jedna z najdroższych maszyn rolniczych. Nawet kilkunastoletnie używane egzemplarze kosztują nadal ponad 200 tys. zł, a jeśli kupi się niewłaściwy egzemplarz, wysokie kwoty pochłoną również bieżące remonty.

 • Kiedy zwykła przyczepa to za mało

  W ciągu ostatniej dekady zainteresowanie przyczepami rolniczymi znacznie wzrosło, a wraz z nim oferta na tym rynku. Jednak rolnicy coraz częściej potrzebują nie tylko klasycznej wywrotki, ale też maszyn do bardziej specjalistycznego transportu. Oto co oferują producenci.

 • Nowy oręż Case IH

  Tegoroczna jesień w Case IH przyniesie wiele zmian w ofercie sprzętu rolniczego. Celem działań firmy jest zwiększenie efektywności i komfortu pracy oraz poszukiwanie oszczędności w zużyciu paliwa.


FERMA - ŚWINIE


FERMA - BYDŁO

 • Zasuszenie krowy mlecznej – czy to takie proste?

  Głównym celem współczesnej hodowli bydła mlecznego jest uzyskanie jak najwyższych wyników produkcyjnych, które przejawiają się głównie w wydajności mleka. Dążąc do tego celu hodowcy często zapominają o spełnieniu szeregu czynników, których zaniedbanie skutkuje nie tylko obniżeniem wydajności, ale może odbić się na zdrowiu zwierzęcia, a nawet doprowadzić do jego wybrakowania.

 • Hodowla bydła mięsnego dopełnieniem produkcji roślinnej

  Przedsiębiorstwo Rolne Sikórz Sp. z o.o. gospodaruje na powierzchni 460 ha, gdzie specjalizuje się w produkcji zbóż (pszenica - 150 ha), rzepaku (100 ha) oraz kukurydzy (150 ha) i buraka cukrowego (35 ha). Trwałe użytki zielone zajmują powierzchnię ok. 20 ha. Obok produkcji roślinnej prowadzona jest produkcja zwierzęca - hodowla krów mięsnych rasy charolaise, licząca ponad 140 sztuk (58 matek).

 • 200 krów na głębokiej ściółce

  Prezentujemy rozwiązania technologiczne gospodarstwa hodowlanego wyspecjalizowanego w produkcji mleka. Zwierzęta utrzymywane są w wolnostanowiskowej oborze głęboko ścielonej. Stado liczy 200 mlecznic o średniej rocznej wydajności przekraczającej 9500 kg mleka.


Ferma - żywienie


Kontrakty


Ring chemiczny

 • Chlopyralid w parze z...

  Powschodowe odchwaszczanie rzepaku ozimego w dużym stopniu opiera się na chlopyralidzie . Zastosowany pojedynczo, często wykazuje zbyt wąski zakres działania.


Sprzedaż ziemiTU KUPISZ FARMERA


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

FORUM FARMERA

jarki

Czyli dałeś te 45g naraz czy zamierzasz to podzielić  Też rozważam bor tylko czy w tym mokrym roku ??

jarki

15 godzin temu, miwigos napisał: Przypomnij  w czym miałem racje Pisałeś gdzieś że lepiej susza jak za mokro