PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
Farmer nr 01/2014

Farmer nr 01/2014

ARCHIWUM WYDAŃPRENUMERATA


TEMAT NUMERU

Nawozy azotowe w oziminach

Optymalne, czyli poprawne dobranie nawozu azotowego do zastosowania w pierwszej dawce w oziminach nie jest zadaniem łatwym.


AGROTECHNIKA

 • Pleśń śniegowa rozwija się już jesienią

  Długo zalegający śnieg nie jest warunkiem koniecznym do porażenia zbóż ozimych pleśnią śniegową. Grzyb wywołujący tę chorobę rozwija się na roślinach już jesienią.

 • Prof. Grzebisz na Narodowym

  Ogromne zainteresowanie wykładem prof. Witolda Grzebisza podczas konferencji Farmera pt. "Narodowe wyzwania w rolnictwie na Narodowym" skłoniło nas do zaprezentowania jego najistotniejszych punktów.

 • Jęczmień ozimy nie lubi zimy

  Dynamiczny wzrost jęczmienia ozimego jesienią sprawia, że niejednokrotnie wchodzi on w spoczynek zimowy z pierwszymi infekcjami grzybowymi. Pod śniegiem rozwijają się one nadal, doprowadzając do silnego porażenia plantacji.

 • Jesień sprzyjała oziminom

  O kondycji ozimin w przededniu zimy w dużym stopniu decydują warunki jesiennej wegetacji. Dlatego nim przedstawię to, co widziałem na polach, przypomnę przebieg pogody od września do listopada.

 • Wierne mieszanki

  Mieszanki zbożowe i zbożowo- -strączkowe lepiej tolerują gorsze warunki glebowe, przedplonowe i agrotechniczne niż te same gatunki uprawiane w siewie czystym.

 • Azot w duecie z ...

  Efektywność odżywiania roślin azotem warunkuje obecność innych składników mineralnych. Jednym z najważniejszych kontrolerów jego wchłaniania i dalszych przemian biochemicznych jest siarka.

 • Mikroelementy wiosną

  Rośliny pobierają mikroelementy w niewielkich ilościach, lecz nie może ich zabraknąć, gdyż aktywują szereg procesów fizjologicznych.


Technika rolnicza - testy Farmera


TECHNIKA ROLNICZA

 • TC duma płockiej fabryki

  New Holland świętuje wyprodukowanie 50 tys. kombajnów zbożowych serii TC. Produkcja tych maszyn od 1998 r. jest prowadzona w Płocku.

 • (Nie) Sprawny ciągnik

  Miał być prosty w obsłudze, niezawodny i tani w eksploatacji. Niestety, Ursus 6824 Michała Jabłońskiego, mimo napraw gwarancyjnych, wciąż nie jest sprawny. Producent i serwis twierdzą jednak inaczej: ciągnik został naprawiony, a usterki wynikły z niewłaściwej eksploatacji, przez co również została odebrana gwarancja.


FERMA - ŚWINIE


FERMA - BYDŁO

 • "Zdrowa Krowa" podsumowanie projektu

  "Zdrowa krowa" jest programem skierowanym do producentów mleka i hodowców bydła mlecznego. Z inicjatywy Spółdzielni Mleczarskiej Spomlek z R adzynia Podlaskiego, lidera programu, w 2011 roku udało się stworzyć platformę wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy ośrodkami naukowymi, SM Spomlek i hodowcami.


Ferma - świnie


Ferma - żywienie


Ferma - bydło

 • Krzyżowanie międzyrasowe po holendersku

  Zainteresowanie hodowców bydła mlecznego krzyżowaniem krów rasy holsztyńsko-fryzyjskiej z innymi rasami użytkowanymi w kierunku produkcji mleka z roku na rok jest coraz większe. Najczęściej w krzyżowaniu hodowcy poszukują poprawy wskaźników pozaprodukcyjnych, jakimi są np. długowieczność krów, rozród tych zwierząt czy ich zdrowotność.


Kontrakty


o tym się mówiTU KUPISZ FARMERA


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

FORUM FARMERA

jarki

Wszystko wie tylko wóżbita Mój pomysł na chwasty w pszenicy od lat jest niezmienny Jesienią wykończyć miotłę przy okazji większość...

damian9871

Legato 600 ładnie czyści warto dodać 10gr granstaru lub glinu chociaż on coraz gorzej działa.

tujcia2

Opłaca się uprawiać?