PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
Farmer nr 01/2014

Farmer nr 01/2014

ARCHIWUM WYDAŃPRENUMERATA


TEMAT NUMERU

Nawozy azotowe w oziminach

Optymalne, czyli poprawne dobranie nawozu azotowego do zastosowania w pierwszej dawce w oziminach nie jest zadaniem łatwym.


AGROTECHNIKA

 • Prof. Grzebisz na Narodowym

  Ogromne zainteresowanie wykładem prof. Witolda Grzebisza podczas konferencji Farmera pt. "Narodowe wyzwania w rolnictwie na Narodowym" skłoniło nas do zaprezentowania jego najistotniejszych punktów.

 • Jęczmień ozimy nie lubi zimy

  Dynamiczny wzrost jęczmienia ozimego jesienią sprawia, że niejednokrotnie wchodzi on w spoczynek zimowy z pierwszymi infekcjami grzybowymi. Pod śniegiem rozwijają się one nadal, doprowadzając do silnego porażenia plantacji.

 • Jesień sprzyjała oziminom

  O kondycji ozimin w przededniu zimy w dużym stopniu decydują warunki jesiennej wegetacji. Dlatego nim przedstawię to, co widziałem na polach, przypomnę przebieg pogody od września do listopada.

 • Wierne mieszanki

  Mieszanki zbożowe i zbożowo- -strączkowe lepiej tolerują gorsze warunki glebowe, przedplonowe i agrotechniczne niż te same gatunki uprawiane w siewie czystym.

 • Azot w duecie z ...

  Efektywność odżywiania roślin azotem warunkuje obecność innych składników mineralnych. Jednym z najważniejszych kontrolerów jego wchłaniania i dalszych przemian biochemicznych jest siarka.

 • Mikroelementy wiosną

  Rośliny pobierają mikroelementy w niewielkich ilościach, lecz nie może ich zabraknąć, gdyż aktywują szereg procesów fizjologicznych.


Technika rolnicza - testy Farmera


TECHNIKA ROLNICZA

 • TC duma płockiej fabryki

  New Holland świętuje wyprodukowanie 50 tys. kombajnów zbożowych serii TC. Produkcja tych maszyn od 1998 r. jest prowadzona w Płocku.

 • (Nie) Sprawny ciągnik

  Miał być prosty w obsłudze, niezawodny i tani w eksploatacji. Niestety, Ursus 6824 Michała Jabłońskiego, mimo napraw gwarancyjnych, wciąż nie jest sprawny. Producent i serwis twierdzą jednak inaczej: ciągnik został naprawiony, a usterki wynikły z niewłaściwej eksploatacji, przez co również została odebrana gwarancja.


FERMA - ŚWINIE


FERMA - BYDŁO

 • "Zdrowa Krowa" podsumowanie projektu

  "Zdrowa krowa" jest programem skierowanym do producentów mleka i hodowców bydła mlecznego. Z inicjatywy Spółdzielni Mleczarskiej Spomlek z R adzynia Podlaskiego, lidera programu, w 2011 roku udało się stworzyć platformę wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy ośrodkami naukowymi, SM Spomlek i hodowcami.


Ferma - świnie


Ferma - żywienie


Ferma - bydło

 • Krzyżowanie międzyrasowe po holendersku

  Zainteresowanie hodowców bydła mlecznego krzyżowaniem krów rasy holsztyńsko-fryzyjskiej z innymi rasami użytkowanymi w kierunku produkcji mleka z roku na rok jest coraz większe. Najczęściej w krzyżowaniu hodowcy poszukują poprawy wskaźników pozaprodukcyjnych, jakimi są np. długowieczność krów, rozród tych zwierząt czy ich zdrowotność.


Kontrakty


o tym się mówiTU KUPISZ FARMERA


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

FORUM FARMERA

jarki

Dnia 11.05.2016 o 23:20, jarki napisał: A ja rozmawiałem z moim handlowcem i po naciskach przyznał że Odżywki to...

jarki

Oba stare próbowałem w grochu  Chlorotalonil ze strobi idzie w pszenicy jest ok  Natomiast tych nowości jeszcze nie...