PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
Numer 4/2011

Numer 4/2011

ARCHIWUM WYDAŃPRENUMERATA


agrotechnika

 • Rzepak jary – jaka odmiana ?

  Dotychczasowy przebieg zimy utwierdza wśród producentów obawy, że tegoroczna zima może zaszkodzić uprawom rzepaku ozimego. Informacje o mniejszym areale zasiewów i ryzyku wymarznięcia plantacji rzepaku napływają również z Europy zachodniej, co w połączeniu z niższym o blisko 24 proc. areałem rzepaku na Ukrainie oraz małymi zapasami nasion stwarza widmo niedoboru surowca do przerobu.

 • Wapno wiosną

  Czy wiosną można wapnować? Pytanie to pada ostatnio często, bo szarugi i śnieg w listopadzie nie pozwoliły na wysiew nawozu jesienią. Problem dotyczy w równym stopniu gruntów ornych jak i użytków zielonych. Na te drugie trudniej było nawet wjechać, bo często zlokalizowane są na terenach z natury podmokłych.


technika rolnicza

 • Rozsiew kontrolowany

  Przy wysokich cenach nawozów trzeba wyjątkowo dbać o to aby nic się nie zmarnowało. Pomagają w tym precyzyjne rozsiewacze. O trzech z nich rozmawialiśmy z rolnikami. W Farmerze 7/2010 przedstawiliśmy rozsiewacze nawozów trzech krajowych producentów. Teraz postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej maszynom z importu. Pod lupę wzięliśmy produkty firm Amazone, Bogballe i Rauch.


Ferma - krowy

 • Minilaboratorium w oborze

  Na rynku dostępna jest duża gama oprogramowania dla rolników, wspomagającego zarządzanie stadem krów mlecznych. Programy pomagają gromadzić informacje na temat każdej krowy oraz przetwarzać je w szybki sposób, obrazując wyniki w wybrany sposób dla poszczególnych osobników, lub dla całego stada.


interwencja

 • Płacz i kupuj

  „Czy i na jakiej podstawie Agencja Nieruchomości Rolnych może/ma prawo w każdym momencie i w każdej chwili zmusić dzierżawcę nieruchomości rolnej do jej wykupu przed wygaśnięciem umowy dzierżawnej bez konsultacji z dzierżawcą?” – napisał w liście do redakcji czytelnik. Postanowiliśmy sprawę wyjaśnić.TU KUPISZ FARMERA


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Na końcu nam zmarznie w lutym i tabelki do archiwum

mieto35

Ja mam coś takiego , trochę się różni od tego co dodał @przem  , co źródło to inne dane .