PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
Farmer nr 10/2016

Farmer nr 10/2016

ARCHIWUM WYDAŃPRENUMERATA


TEMAT NUMERU

Nowe wyzwania - nowe technologie

Ograniczenie stosowania chemicznych środków ochrony roślin, zasobów wody, a także niskie ceny płodów rolnych - to czynniki, które sprawiają, że przed rolnictwem stają nowe wyzwania. Nie mniej istotna jest także sytuacja na światowych rynkach i stosunkowo niskie ceny płodów rolnych, co wymusza poszukiwanie nowych rozwiązań i technologii zwiększających efektywność i opłacalność produkcji.agrotechnika

 • Odchwaszczanie ozimin

  Liczba zarejestrowanych herbicydów do odchwaszczania zbóż ciągle się zwiększa. Nie oznacza to jednak wzrostu liczby rejestracji nowych substancji czynnych.

 • Za opóźnienie zapłacisz podczas żniw

  Termin siewu pszenicy ozimej w sposób istotny wpływa na wysokość plonu ziarna i jego jakość. Opóźnienie go o 2 tygodnie powoduje spadek plonu średnio o 15 proc., o ile plantacja zdoła normalnie przezimować.

 • Uproszczenia w uprawie a dostępność składników pokarmowych

  W uprawach uproszczonych najważniejszymi czynnikami decydującymi o dostępności składników pokarmowych dla roślin są ich właściwości chemiczne oraz warunki glebowe i pogodowe w trakcie sezonu wegetacyjnego. Nie bez znaczenia jest stopień rozpuszczalności i przemieszczanie się składników. Rośliny korzystają bowiem z tych będących w ich strefie korzeniowej.


technika rolnicza

 • New Holland T7.210 - mocny i komfortowy, test Farmera

  Nowa seria ciągników T7 firmy New Holland debiutowała na naszym rynku prawie równo rok temu podczas targów Agro Show w Bednarach. Minęło więc trochę czasu, zanim mogliśmy w redakcyjnym teście ocenić nowe traktory. Warto jednak było czekać...

 • Prosto w glebę – czyli jaki wybrać aplikator do gnojowicy

  Za zakupem aplikatora doglebowego przemawiają wymierne korzyści agrotechniczne, jak i widmo regulacji prawnych, które przez wzgląd na szeroko rozumianą ekologię mogą niebawem wymusić stosowanie zabiegów doglebowych jako jedynych dopuszczalnych. Z jakimi zaletami i wadami wiąże się tego typu inwestycja i jak podejść do wyboru właściwego narzędzia?

 • Dla każdego coś odpowiedniego - nowości Johna Deere'a na sezon 2017

  Firma John Deere zaprezentowała szereg nowości na sezon 2017. Będą spore zmiany w ofercie ciągników kompaktowych i o dużej mocy, kombajnach, sieczkarniach, opryskiwaczach, prasach i systemach rolnictwa precyzyjnego. W nowym asortymencie znajdą się więc produkty dla gospodarstw o zróżnicowanych areałach i profilach produkcji.


Ferma - świnie


Ferma - bydło

 • Choroby metaboliczne krów mlecznych

  Wzrost wydajności mlecznej krów spowodował pojawienie się w stadach bydła mlecznego niekorzystnych zjawisk powodujących pogorszenie zdrowia i płodności utrzymywanych zwierząt.


prawo

 • Niegodność dziedziczenia, czyli kiedy spadek się nie należy

  W przypadku śmierci rolnika przejście majątku na spadkobiercę bądź spadkobierców następuje na podstawie dziedziczenia ustawowego bądź testamentowego. Nie zawsze jednak spadkobierca - z uwagi na swoje naganne zachowanie względem spadkodawcy - zostanie dopuszczony do dziedziczenia. Poniżej o tym, kto i w jakich sytuacjach może zostać uznany za niegodnego dziedziczenia, czym różni się uznanie za niegodnego dziedziczenia od wydziedziczenia oraz czy są sytuacje, w których można odwrócić skutki bezprawnych zachowań spadkobiercy.


Kontrakty

 • Gwałtowne zmiany cen na rynku towarów rolnych

  Rekordowa produkcja zbóż i oleistych na świecie przekłada się na niskie poziomy cen. W ostatnim miesiącu amerykańska pszenica osiągnęła najniższą cenę od ponad 10 lat, natomiast kukurydza była najtańsza od ponad 6 lat.


Ferma - technologie

 • Komfortowe legowiska

  Krowy mleczne dużą część czasu spędzają w pozycji leżącej, która stanowi optymalną pozycję do przeżuwania. Należy więc zapewnić im do tego celu jak najlepsze warunki.TU KUPISZ FARMERA


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

FORUM FARMERA

Marecki

Farmer podaje przykład nowego ciągnika sterowanego aplikacją. Jeszcze trochę, to przyjdzie czas, że apki będą krowy doić.

Marecki

No to może spróbuj, a potem się podziel wrażeniami. Ja nie stosuję takich wynalazków, bo ziemiory sadzę tylko dla siebie i swoich zwierząt, więc...

Eryk2

Witam Może ktoś doświadczony w temacie wypowie się na temat traktowania ziemiaka huwasanem do przechowywania? czytałem że w Poznańskim w jednym...