PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
Farmer nr 1/2017

Farmer nr 1/2017

ARCHIWUM WYDAŃPRENUMERATA


TEMAT NUMERU

Gdzie szukać pieniędzy na rozwój?

Grupa producentów może zyskać do 100 tys. euro z PROW 2014-2020. To jednak niejedyna możliwość dofinansowania jej działalności.agrotechnika

 • Ważne cechy kukurydzy

  Katalogi nasienne przepełnione są informacjami dotyczącymi charakterystyki poszczególnych odmian kukurydzy. Które z nich są najważniejsze i na co zwracać baczną uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie materiału siewnego?

 • Rozwiązywanie problemów z nawożeniem

  Rolnicy napotykają na różne problemy w uprawie. Zastanawiają się, dlaczego zboże nie wschodzi, a wegetacja roślin przebiega nierównomiernie. Niejednokrotnie, chcąc ratować uprawy, zwiększa się dawki azotu, a mimo to zboża słabo się rozwijają. W tym sezonie problemów może nastręczać pierwsza dawka azotu.

 • Nawożenie azotowe wiosną - kiedy, ile i czym?

  Wczesnowiosenne nawożenie zbóż ozimych ma zdynamizować ich wzrost i rozwój w tym okresie. Jest to szczególnie ważne w tym roku z uwagi na niesprzyjające warunki wegetacyjne jesienią.


technika rolnicza

 • Czy legenda nadal się sprawdza? - używany Fendt Farmer 312 LSA

  Pomimo tego, że od początku produkcji Fendta Farmera 312 LSA minęło już 30 lat, model ten wciąż cieszy się dużym powodzeniem na rynku wtórnym. Przyjrzeliśmy się więc temu legendarnemu już ciągnikowi, sprawdzając, czy dalej można liczyć na ponadprzeciętną trwałość i niezawodność.

 • Unia Group – nowe maszyny, dobra prezentacja

  Największy polski producent maszyn rolniczych Unia Group na 2017 r. przygotował nowe modele maszyn i kilka modernizacji. Mogliśmy je sprawdzić podczas praktycznego pokazu zorganizowanego przez firmę.

 • Co szkodzi wtryskowi common rail?

  W poprzedniej części pisaliśmy o podstawach budowy układów common rail. Tym razem chcielibyśmy skupić się na przyczynach ich przedwczesnego zużycia, a także podpowiedzieć, jak tego uniknąć, a tym samym bardzo wysokich wydatków napraw.


Ferma - świnie

 • Chroń stado przed salmonellozą

  Choć zakażenia wywołane przez pałeczki salmonelli kojarzone są często z produkcją drobiu, jest to także źródło pokaźnych strat w tuczu świń. Warto zastanowić się, jak zapobiegać tej chorobie.


polityka rolna

 • Polska żywność bez promocji

  Ogłaszany z rozmachem tzw. plan Morawieckiego miał promować też polską żywność. W końcu to jedna z marek strategicznych Polski. A jednak państwo pomaga producentom żywności głównie na papierze.


Dopłaty

 • Kto korzysta na pomocy po ASF?

  Pomoc polegająca na dopłacie do każdego kilograma sprzedanego przez hodowcę trzody jest pewna, ale wciąż nie ma rozporządzenia określającego jej zasady.


PROW

 • PROW w I kwartale 2017 r.

  PROW 2014-2020 uruchamiany jest powolutku. W poprzednich numerach informowaliśmy już o opóźnieniach we wdrażaniu programu. Czy w 2017 roku PROW przyspieszy?


Ferma - technologie

 • Alternatywa dla okien w oborze

  Na ścianach nowo budowanych obór coraz rzadszym widokiem są tradycyjne okna inwentarskie. Obecnie sięga się po nowocześniejsze i efektywniejsze rozwiązania.TU KUPISZ FARMERA


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

FORUM FARMERA

arszczecin

lokizom, będą kontrole. będą ....a talerzować bobów nie można

lokizom

Wątpię żeby były przepisy na to. Posiane, posiane, nawet po talerzowce może być i nikt nic nie zrobi. Ja akurat dbam ale prawda jest taka że tym co...

Marecki

Tyle że takie coś to oni są w stanie poznać. Bo porażone rośliny sterczą dalej z ziemi. To co innego, niż sianie połowy nasion z normy i w razie...