PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
Farmer nr 9/2017

Farmer nr 9/2017

ARCHIWUM WYDAŃPRENUMERATA


TEMAT NUMERU

Jaki siew - takie plony

Jednym z istotnych zabiegów agrotechnicznych wpływających na potencjał plonotwórczy roślin jest siew nasion. Kluczowe parametry prawidłowego wykonania tej czynności są uzależnione od rozwiązań technicznych zastosowanych w siewnikach. Jakie warunki powinny spełniać elementy siewników odpowiedzialne za umieszczenie nasion w glebie w technologii uprawy bezorkowej i co oferują w tym zakresie producenci maszyn - o tym piszemy w niniejszym artykule.agrotechnika

 • Zapobieganie porażeniu bulw zarazą ziemniaka

  Na zdolność przechowalniczą bulw ziemniaka w dużym stopniu wpływa przygotowanie plantacji do zbioru. Sposób niszczenia naci przekłada się na poprawę bądź obniżkę stanu fitosanitarnego zebranych bulw.

 • Jesienią rzepak też choruje

  Już od momentu wschodów rzepak ozimy narażony jest na porażenie patogenami wywołującymi groźne choroby. Porażone rośliny gorzej zimują, a po wznowieniu wegetacji niżej plonują.

 • Skutki opóźniania terminu siewu pszenicy ozimej

  Brak dobrych stanowisk sprawia, że pszenica ozima bywa siana po późno zbieranych przedplonach, np. kukurydzy ziarnowej. W opinii wielu praktyków jest to mniejsze ryzyko produkcyjne niż uprawa odmian jarych wysianych wczesną wiosną.


technika rolnicza

 • W pogoni za wydajnością

  Patrząc na nowoczesne kombajny, można zadać sobie pytanie: czy da się je jeszcze jakoś ulepszyć? Odpowiedzi szukaliśmy podczas praktycznych pokazów polowych aktualnie oferowanych kombajnów i zupełnie nowych modeli wchodzących do sprzedaży w przyszłym sezonie.

 • Spotkajmy się w Bednarach

  Minęło 19 lat, odkąd wystawa rolnicza Agro Show na stałe weszła do kalendarza najważniejszych wydarzeń w branży rolnej w Polsce. Kolejna edycja targów tuż przed nami.


Ferma - bydło

 • Paszę z kukurydzy dostosuj do potrzeb

  Kukurydza już od wielu lat gości na stole paszowym w polskich oborach pod różnymi postaciami. Pytanie, w jakiej formie najlepiej wykorzystać tę roślinę w żywieniu bydła?


Kontrakty


o tym się mówiTU KUPISZ FARMERA


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

@jarki-niskie,mrozoodporne w 2012 i @bartsby je polubił :), bo siew powyżej 140 "jest błędem agrotechnicznym" na mozaice 7t i...

Pałuczanin81

No właśnie-wolę 40-letniego Jelonka na godziny-niż miesiąc na Tucano od hektara czekać.. strata stracie równa?