W  Józinku, w gminie Bielsk niedaleko Płocka, w gospodarstwie Agnieszki i Krzysztofa Boguszewskich 10 grudnia 2007 r. otworzono pierwszy zakład pokazowy wytwarzania biopaliw w gospodarstwie rolnym, który powstał z inicjatywy Spółki Ekspertów Petex-Service.  W uroczystości otwarcia wzięły udział władze gminne i samorządowe, przyjechał również Prezes Agencji Rynku Rolnego oraz przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Ministerstwa Ochrony Środowiska. Najważniejsi w tym projekcie są jednak rolnicy. Zakład pokazowy ma bowiem wytwarzać biopaliwo na potrzeby pięciu wybranych rolników.

W pomieszczeniu, w którym znajduje się teraz wytwórnia biopaliw, wcześniej była chlewnia. Samo przystosowanie budynku do jego nowej funkcji wymagało dużego zaangażowania i pracy. Gospodarze nowej wytwórni, jak i Jan Zienkiewicz, prezes zarządu Spółki Petex-Service, podkreślali zgodnie, że problemów przy realizacji projektu było znacznie więcej. Zdecydowana większość z nich miała charakter biurokratyczny. 

Linię produkcyjną tworzy kilka maszyn. Na samym początku znajduje się prasa o wydajności 30 kg ziarna na godzinę, która może pracować bez przerwy. – Nawet lepiej, jeśli pracuje cały czas, ponieważ po zakończeniu procesu tłoczenia i dłuższej przerwie, maszynę trzeba rozebrać i wyrzucić ze środka niedotłoczony materiał. Po to, żeby następnym razem sprawnie wystartowała – tłumaczy Jan Zienkiewicz. Załadunek ziarna odbywa się w sposób ręczny. Jeśli zajdzie taka potrzeba, konstrukcję można wyposażyć w urządzenia do czyszczenie czy do załadunku automatycznego. Kolejny element zestawu to kolumna do sedymentacji oleju, który po „wyjściu” z niej jest prawie lub całkowicie sklarowany.

Bezpośrednio z prasy wychodzą makuchy zawierające kilkanaście procent tłuszczu, mające sporo wartości odżywczych. – Wiem, że w Polsce są już daleko posunięte badania nad wykorzystaniem takich makuchów do pasz – mówi Jan Zienkiewicz. Dla rolników makuchy mają jednak inne znaczenie. W tej postaci nadają się do biomasowego kotła centralnego ogrzewania, który może spalać każdą suchą biomasę. Właśnie taki piec został zamontowany w gospodarstwie państwa Boguszewskich.