Gaz płynny – jako bezpieczne, ekologiczne, wszechstronne i wygodne w eksploatacji paliwo – wykorzystywany jest w bardzo wielu gałęziach przemysłu, np. w budownictwie do wytwarzania prefabrykatów, w hutnictwie do cięcia i wytopu metali, w przemyśle spożywczym jako źródło zasilania m.in. w piekarniach, cukierniach, przy produkcji wędlin, stosowany jest też w procesach obróbki cieplnej metali itp.

Jako alternatywne źródło energii, gaz płynny doskonale sprawdza się w ogrzewaniu hal, pomieszczeń wielkopowierzchniowych, magazynów i innych.
Firmy decydują się na instalowanie zbiorników gazu płynnego m.in. ze względu na finansowanie kosztów instalacji zbiornikowej przez dostawcę gazu, pewność ciągłości dostaw, wliczone w cenę całodobowe wsparcie techniczne oraz krótki okres inwestycyjny.

Firmy, które korzystały dotychczas z instalacji zbiornikowych na gaz płynny miały możliwość zdalnego pomiaru gazu w zbiornikach. Poszerzając tę ofertę, BP Gas Polska przedstawiła klientom kompleksowe rozwiązanie o nazwie InteliGAS będące połączeniem systemu zdalnego pomiaru gazu w zbiornikach również z możliwością odczytu on-line z obsługą klienta i serwisem BP Gas.

System IMR LPG składa się z czterech elementów:

ALEVEL – to urządzenie służące do pomiaru poziomu gazu w zbiorniku i wysyłające informacje drogą radiową do pozostałych elementów systemu, montowane bezpośrednio na zbiorniku z gazem i zasilane baterią;
ARANGE – odbiera sygnały od ALEVELA i wyświetla aktualny poziom gazu w zbiornikach na wyświetlaczu LCD. ARANGE montuje się w zasięgu komunikacji radiowej (od 50 do 150 metrów od zbiorników), zasilany jest trzema wymiennymi bateriami alkalicznymi AA o żywotności ok. 6 miesięcy;
OKO – również odbiera sygnał z ALEVELA o ilości gazu w zbiorniku, przechowuje te dane w pamięci i wysyła informacje przez system GSM do serwera. Urządzenie to wymaga zasilania zewnętrznego z sieci 230 V. Montuje się je w zasięgu komunikacji radiowej (od 50 do 150 metrów od zbiorników w pomieszczeniach produkcyjnych, biurowych itp.);
SERWER – służy do gromadzenia i przetwarzania danych oraz umożliwia podgląd, poprzez Internet, ilości gazu w zbiornikach (InteliGas on-line).

Cały system można zainstalować bez konieczności wstrzymywania dostaw gazu czy wprowadzania dodatkowych przeróbek, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia płynnego działania firmy.