W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano dziś umowę pomiędzy Zespołem Elektrowni Rożnów, wchodzącej w skład grupy Tauron, a Górnośląskim Przedsiębiorstwem Wodociągów, dzięki której powstanie mała elektrownia wodna w Sosnowcu-Maczkach. W uroczystości wziął udział wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk.

„Ta inwestycja to wstrzelenie się w politykę energetyczną kraju, która uwzględnia źródła energii odnawialnej” – mówił wojewoda, który jest reprezentantem Skarbu Państwa, będącego jednym z akcjonariuszy Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów.

“Jest to mały-wielki krok – powiedział prezes GPW Jarosław Kania – dzięki współpracy z Tauron będzie możliwe pozyskanie energii ukrytej w wodzie”.

Elektrownia będzie produkować rocznie 1, 1 mln KWh, co pozwoli zasilić w energię elektryczną około 500 gospodarstw indywidualnych. Ma zostać oddana do użytku w drugiej połowie 2012 roku.

Podczas uroczystości Krzysztof Stachowicz – przewodniczący Komisji Budżetu, Skarbu i Finansów Sejmiku Śląskiego – wręczył prezesowi GPW Jarosławowi Kani Złotą Odznakę za Zasługi dla Województwa Śląskiego. W ten sposób radni Sejmiku Śląskiego uhonorowali Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów za wieloletnią pracę na rzecz mieszkańców województwa śląskiego.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!