- Naszym celem było jak najpełniejsze przygotowanie spółki do debiutu. Jesteśmy spółką młodą i zależało nam aby akcjonariuszom przedstawić dobrze funkcjonujący podmiot o precyzyjnie określonych celach strategicznych. Kosztowało nas to wiele wysiłku lecz cel uważam za osiągnięty. Dzisiaj BGE jest zdecydowanie bardziej dojrzałą spółką niż kilka miesięcy temu. Stojąc w przededniu nieuchronnego i dynamicznego rozwoju OZE oraz mając otwartych kilka projektów biogazowych, zaakceptowane wstępnie wnioski na ok 40 mln zł dofinansowania dla trzech z nich, wartość naszej spółki jest bezwzględnie wyższa od ubiegłorocznych założeń - mówił Dariusz Pawłowski, prezes Zarządu Spółki.

Rynek docenił starania spółki. W pierwszym dniu notowań kurs akcji wzrósł o blisko 30 proc., a przez większość notowań osiągał poziom 40 proc. wzrostu.  - Dzisiejszy dzień jednoznacznie pokazuje, że spółka jest godna uwagi inwestorów. Jestem przekonany, że nie zawiedliśmy oczekiwań naszych akcjonariuszy. Kolejnym krokiem jest realizacja naszych długofalowych celów strategicznych i jesteśmy na dobrej drodze. Przede wszystkim już dzisiaj funkcjonujemy na rynku, o którym nasza potencjalna konkurencja dopiero myśli - dodał Pawłowski podczas debiutu. 

Celem strategicznym BGE jest zorganizowanie i oddanie do eksploatacji ponad 30 gotowych biogazowi rolniczych w ciągu najbliższych 10 lat. Łączna wartość nakładów inwestycyjnych tego programu inwestycyjnego wg danych szacunkowych Spółki przekroczy 500.000.000 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!