BGE SA działa na rynku OZE realizując procesy inwestycyjne w zakresie budowy biogazowni rolniczych. Akcjonariuszami notowanej na rynku NewConnect spółki są m.in. Rubicon Partners NFI oraz DI Taurus.

- Solidny partner rolny i dobra lokalizacja to elementy tak samo ważne jak zaplecze finansowe, zabezpieczające inwestycję. Realizujemy obecnie 4 projekty, ale w związku z własnymi, coraz większymi możliwościami i dynamiką rozwoju rynku energii odnawialnej, poszukujemy partnerów, dzięki którym zrealizujemy kolejne perspektywiczne inwestycje - mówi Dariusz Pawłowski prezes BGE.

W tej chwili działania BGE skoncentrowane są głównie na terenie Śląska i Opolszczyzny. Wymagania, stawiane przed potencjalnymi partnerami, ogniskują się na odpowiedniej lokalizacji i otoczeniu, zapewniającym możliwość utrzymania ciągłości dostaw.

- Poszukiwane są przez nas także projekty o różnym stopniu zaawansowania, które ktoś już rozpoczął, i do teraz nie znalazł dobrych propozycji finansowania - dodaje prezes Pawłowski - Jesteśmy w stanie pełnić rolę partnera finansowego i merytorycznego. Oceniamy, że przy obecnej ostrożności polskiego sektora bankowego, dla wielu podmiotów będziemy odpowiednim partnerem biznesowym.

Ponadto BGE wypracowała autorski schemat zabezpieczania produkcji energii przez zapewnienie ciągłości dostaw substratów do biogazowni i jednoczesnej gwarancji długoterminowej, opłacalnej współpracy z producentami rolnymi. Model ten zabezpiecza dostawcom substratów pozycję na rynku, uniezależniając ich m.in. od wahań koniunktury na rynku płodów rolnych.

- Prognozowany, nieunikniony wzrost cen energii uderzy w nas wszystkich. Jednak - paradoksalnie - taka sytuacja jest szansą dla producentów energii alternatywnej i ich rolniczych partnerów - tłumaczy Dariusz Pawłowski.

BGE rozpoczęło działania, prowadzących do znalezienia kolejnych lokalizacji. Dla najbardziej zaawansowanych projektów BGE jest w stanie zamknąć proces inwestycyjny jeszcze w 2012 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!