PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Biopaliwa a produkcja żywności

Autor: farmer.pl

Dodano: 20-08-2013 11:30

Tagi:

Nowe badania naukowe Timothy Searchinger’a z Princeton University dowodzą, że produkcja zbóż do przerobu na biopaliwa powoduje mniejszą globalną dostępność żywności, zatem przyczynia się do ubożenia ludności – podaje FAMMU/FAPA na podstawie Agra Facts.Zdaniem naukowca 25 proc. kalorii usunięte z łańcucha żywnościowego przez skierowanie kukurydzy i pszenicy do produkcji biopaliw nie zostaje w żaden sposób zastąpione.


- FoE zwraca uwagę na podst. raportu, że stosowane surowców rolniczych do produkcji biopaliw przyczynia się do głodu na świecie przy wzrastającym sceptycyzmie względnej oszczędnej emisji CO2. Ostatnio Komisja ds. Środowiska PE przedstawiła projekt ustawy o odnawianej energii zbliżony do propozycji Komisji Europejskiej. Eurodeputowani opowiedzieli się, aby w obowiązkowym, 10 proc. celu zużycia biopaliw w transporcie do 2020 roku 5,5 proc. stanowiły biopaliwa I generacji (powstałe ze spożywczych surowców np. zbóż, surowców oleistych) - informuje FAMMU/FAPA.

Z kolei tę pozostałą część miałyby stanowić biopaliwa II generacji, tj. z surowców nie spożywczych jak np. celuloza (ze słomy, wiórów, odpadów komunalnych) oraz energia elektryczna. Przedstawiciele Parlamentu Europejskiego dodatkowo chcieliby wprowadzenia kryterium ILUC weryfikującego ekologiczność danego biopaliwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • jarki 2013-08-25 09:06:25
  ja jak ktoś pisze WIELKIMI to nie czytam
 • ukasz 2013-08-24 19:34:44
  pisz małymi literami
 • AST 2013-08-24 09:01:31
  NALEŻY STOSOWAĆ TYLKO PALIWA Z ROPY BO GDY SIĘ ZAMKNĘ W POKOJU I ZAPALĘ NA TALERZYKU BENZYNĘ LUB OLEJ NAPĘDOWY TO BĘDĘ ŻYŁ A JAK ZAPALĘ ALKOHOL ETYLOWY CZYLI SPIRYTUS TO UMRĘ. NA TAKIM POZIOMIE NIEDOROZWOJU UMYSŁOWEGO JEST WIELU NA TYM SWIECIE. SŁUCHAĆ TRZEBA TYCH CO MAJA MILIARDY I MANIPULUJĄ ŚWIATEM.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.158.194.80
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!