Konferencja PSEW to doroczne spotkanie wszystkich uczestników rynku energetyki wiatrowej, które jest doskonałą okazją do wymiany poglądów i dyskusji nad aktualnymi problemami oraz sposobami ich rozwiązania.

Kwestii problemowych jest wciąż niemało, pomimo znacznego zwiększenia się świadomości politycznej i społecznej na temat odnawialnych źródeł energii i ich roli w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym.
Jednym z ważniejszych tematów, który będzie omawiany, podczas konferencji, jest wizja rozwoju energetyki wiatrowej w najbliższych latach.

Energetyka wiatrowa jest dynamicznie rozwijającym się sektorem energetyki odnawialnej na świecie, w ostatnim czasie obserwowany jest gwałtowny wzrost zainteresowania tą gałęzią energetyki w Polsce – mówi Ewa Kurdyła, dyrektor Biura  PSEW.

Natomiast  organizowana przez przez EWEA konferencja EWEC 2010, której częścią jest Konferencja PSEW, jest największym jak do tej pory wydarzeniem w sektorze energetyki wiatrowej w Europie.
Konferencja i targi wystawiennicze mają na celu spotkanie się z przedstawicielami rynku energetyki wiatrowej, przedsiębiorców i samorządowców z całej Europy, którzy będą debatować nad kluczowymi kwestiami dotyczącymi rozwoju sektora energetyki wiatrowej.

Głównym tematem konferencji EWEC będzie omówienie czynników, które mogą umożliwić generowanie połowy energii elektrycznej z wiatru do 2050r.

W targach weźmie udział prawie 200 wystawców.  

źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!