PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

EBOiR pożycza na budowę farmy wiatrowej w Orli

EBOiR pożycza na budowę farmy wiatrowej w Orli

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju pożyczy do 22 mln euro na budowę farmy wiatrowej w miejscowości Orla we wschodniej Polsce. EBOiR poinformował w poniedziałek, że inwestycja ma być gotowa w połowie 2015 roku.Farma ma mieć docelowo moc 37,5 MW - 15 turbin o mocy 2,5 MW. Jak podał EBOiR, dzięki inwestycji będzie można zaoszczędzić 57 tys. 400 ton emisji CO2 do atmosfery.

Jak podaje bank, inwestor należy do spółek: Energix Renwable Energies, CERAC SA Holding and Nordex Windpark Beteiligung GmbH.

EBOiR zaznaczył, że produkcja energii elektrycznej jest w Polsce zdominowana przez węgiel kamienny i brunatny, a kraj pozostaje w tyle w realizacji unijnych celów klimatycznych. Żeby osiągnąć 20 proc. udziału odnawialnych źródeł energii w całkowitym miksie energetycznym w 2012 roku, potrzebny jest silny impuls w sektorze zielonych energii.

-Jesteśmy dumni z tego, że wspieramy budowę farmy wiatrowej w Orli; to element naszych wysiłków we wzmacnianiu sektora zielonej energii w Polsce - powiedział koordynator ds. OZE w EBOiR Grzegorz Zieliński.

Jak dotąd EBOiR zainwestował ponad 6,3 mld euro we wszystkich sektorach polskiej gospodarki, a całkowita wartość tych projektów przekracza 33 mld euro. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • Feliks Czepil 2014-02-11 19:23:07
  Wiatraki szkodliwe? Szkoda ze nie wiedza o tym tysiace odwiedzajacych Targi Energi Wiatrowej w Husum na polnocy Niemiec.Wystawcy z calego swiata,najnowsze technologie zastosowane w przekladniach i najnowsze rozwiazania w kompozytach uzytych do budowy platow smigiel.Z Polski byla jedna firma i ani jednego polskiego naukowca!I my sie pchamy do "postepu"?Az przykro bylo sluchac i ogladac co robia inni.Ogladalem w Danii setki wiatrowni ulokowanych na plazach,nam one psuja "panorame".Nie mowiac o wiatrakach zainstalowanych na morzu.Europa nam ucieka .Nasze dzieci podziekuja nam za bezczynnosc i niebywale gledzenie o "wplywie na ...etc."Rozbudowana do granic wytrzymalosci struktura administracyjna napedza sie sama w odroznieniu od silowni wiatrowych.
 • viceroy 2014-02-11 10:27:20
  Pewnie, powinni atomówke w kazdej gminie pobudować.
 • lodziarze 2014-02-11 10:03:32
  2,5x drozsza szkodliwa dla ludzi i zwierzat jaka ona ekologiczna!!!?wiatraki to jeden wielki przekret!!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.183.100
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!