PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ekologiczna energia ze stałą ceną tylko dla firm

Ekologiczna energia ze stałą ceną tylko dla firm

PGE Obrót z Rzeszowa oferuje swoim klientom możliwość zakupu energii z odnawialnych źródeł energii, z nowego produktu mogą na razie skorzystać tylko firmy.- +Eko Energia PGE+ - tak nazywa się nasza oferta, polega na tym, że do naszego odbiorcy trafia energia, którą my zakupiliśmy na lokalnym rynku, głównie z małych elektrowni wodnych i wiatrowych, czyli z odnawialnych źródeł energii - powiedział dyrektor Departamentu Marketingu PGE Obrót Jakub Jadziewicz.

Podkreślił, że oferta skierowana jest do firm, dla których dbałość o środowisko naturalne jest ważnym elementem polityki odpowiedzialnego biznesu.

Przedsiębiorstwa, które zdecydują się na zakup takiej energii mają zagwarantowaną stałą cenę do końca 2012 r. Jak zaznaczył Jadziewicz, wynika, to z tego, że energia wytworzona w źródłach odnawialnych ma tzw. ograniczony charakter.

- Jej ilość, którą można sprzedać, zależy bowiem w danym roku, np. od siły wiatru lub poziomu wód w rzekach. Dlatego też zapewniamy klientom stałą cenę tylko do końca 2012 r., a nie dłużej, ponieważ oferta uwzględnia właśnie te okoliczności - dodał.

Firmy, które skorzystają z tej oferty otrzymają również specjalne certyfikaty, które - jak zaznaczył Jadziewicz - w znacznym stopniu wzmocnią na rynku ich proekologiczny wizerunek.

Odnawialne źródła energii wykorzystują w procesie przetwarzania energię wiatru, wody, promieniowania słonecznego, a także biomasy i ciepło wnętrza Ziemi.

PGE Obrót to jedna z kluczowych spółek Polskiej Grupy Energetycznej, która jest największą grupą energetyczną w Polsce i jedną z największych firm energetycznych w Europie Środkowej i Wschodniej. Spółka obsługuje ponad 5 mln odbiorców energii elektrycznej. Centrala PGE Obrót znajduje się w Rzeszowie, a oddziały firmy w: Białymstoku, Lublinie, Warszawie, Zamościu, Skarżysku - Kamiennej oraz dwa w Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.183.100
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!