PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Energia z OZE na sprzedaż?

Autor: wnp.pl, Patrycja Kokosińska

Dodano: 14-03-2012 12:54

Tagi:

Eksperci z Ministerstwa Gospodarki zapoznali się z uwagami do ustawy o odnawialnych źródłach energii skierowanych do resortu w ramach konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych. Kluczowe uwagi dotyczyły przywrócenia obowiązku zakupu energii z OZE, określania współczynników korekcyjnych oraz opłaty zastępczej.- Teraz obowiązek zakupu energii z OZE spoczywa na sprzedawcach z urzędu, jednak w projekcie ustawy o OZE obowiązek ten został zniesiony (dotyczy jedynie energii z tzw. mikroinstalacji). W naszej opinii eksperckiej należy ten obowiązek przywrócić - tłumaczył Mariusz Radziszewski z MG, podczas II Forum Małych Elektrowni Wiatrowych.

Kolejną sprawą, budzącą kontrowersje w całym sektorze OZE, jest brak określenia współczynników korekcyjnych dla technologii OZE, od których ma zależeć wysokość wsparcia.

- Uważam, że w ustawie o odnawialnych źródłach energii powinna pojawić się wielkość pierwszych współczynników korekcyjnych. Kolejne współczynniki powinny być określane w rozporządzeniach - tłumaczył dalej Radziszewski.

Więcej na portalu wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.158.194.80
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!