W województwie warmińsko- mazurskim znajduje się 140 siłowni wiatrowych, miedzy innymi w okolicach Gołdapi, Korsz . W najbliższych latach kolejne samorządy planują budowę na swoim terenie wiatraków. Sprawę ich lokalizacji ma regulować ustawa krajobrazowa, która jest już w Sejmie. Ograniczałaby ona prawa samorządów gminnych i dała samorządowi województwa możliwość decydowania o tym, gdzie staną wiatraki.

Z danych Ministerstwa Gospodarki, zapotrzebowanie na energię elektryczną w kraju będzie rosło w tempie ponad półtora procent rocznie. Częściowo mogłaby je zaspokoić energia pochodząca z odnawialnych źródeł jak chociażby wiatr, woda czy słońce.

Kongres jest wydarzeniem cyklicznym. Składa się z dziesięciu konferencji, organizowanych w największych miastach w Polsce, głównie stolicach regionów.

Każde spotkanie składa się z kilku prelekcji dotyczących poszczególnych dziedzin OZE, m.in. fotowoltaiki, energii wiatrowej, wodnej, biomasy, biogazu. Dodatkowo, w programie konferencji znajdują się panele dyskusyjne, poruszające najbardziej aktualne problemy tej dziedziny gospodarki w odniesieniu do sytuacji regionu, w którym odbywa się spotkanie. Po każdej z konferencji jest przygotowany raport środowiskowy, opracowany przez analityków Fundacji Polski Kongres Gospodarczy, analizujący aktualny stan i trendy panujące w branży.

W czerwcu 2014 roku odbędzie się oficjalne podsumowanie całego cyklu wydarzeń. Z danych Ministerstwa Gospodarki, zapotrzebowanie na energię elektryczną w kraju będzie rosło w tempie ponad półtora procent rocznie. Częściowo mogłaby je zaspokoić energia pochodząca z odnawialnych źródeł jak wiatr, woda czy słońce.

Podobał się artykuł? Podziel się!