Dobiegła końca siedmiomiesięczna budowa biogazowni rolniczej w Grzmiącej (woj. zachodniopomorskie) z udziałem firmy Wolf System. 26 stycznia dokonano rozruchu urządzeń zakładu. Oznacza to, że z początkiem lutego do sieci energetycznej wtłaczana jest energia pochodząca z ekologicznego źródła.

- Zakład w Grzmiącej to kolejna inwestycja, do której przygotowaliśmy zbiorniki fermentacyjne i pofermentacyjne. Cieszę się, że z naszą pomocą powstała następna biogazownia dostarczająca czystą energię elektryczną i cieplną, tym razem dla mieszkańców województwa zachodniopomorskiego - mówi Rajmund Reichel, Dyrektor Działu Zbiorników w firmie Wolf System.

Dodaje przy okazji, że energia elektryczna pochodząca z OZE (odnawialne źródła energii) nie jest droższa od konwencjonalnej, jak twierdzą niektórzy przedstawiciele branży energetycznej, gdyż cena energii w Polsce jest regulowana ustawowo i jest stała dla wszystkich wytwórców. Kolejny zakład produkujący energię odnawialną cieszy wszystkich użytkowników energii elektrycznej oraz cieplnej, a także rolników, dla których biogazownia rolnicza w Grzmiącej jest szansą na utylizację odpadów pochodzących z produkcji rolniczej, a także stanowi dodatkowe źródło dochodów.

Podobał się artykuł? Podziel się!