PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Kolejna wersja projektu ustawy o OZE opublikowana

Kolejna wersja projektu ustawy o OZE opublikowana
wnp.pl

Autor: wnp.pl (IRENEUSZ CHOJNACKI)

Dodano: 30-01-2014 09:31

Tagi:

Na stronach internetowych Rządowego Centrum Legislacji została opublikowana kolejna wersja projektu ustawy o OZE, datowana na 29 stycznia 2014.RCL opublikował także kolejną wersję uzasadnienia do projektu ustawy o OZE oraz kolejną ocenę skutków wejścia w życie projektowanej ustawy o OZE.

W kolejnej wersji projektu została m.in. przywrócona definicja drewna pełnowartościowego, o jaką zabiegał przemysł drzewny.

Przemysł drzewny zabiegający o wyeliminowanie z definicji drewna pełnowartościowego wyłączeń, umożliwiających energetyce spalanie niektórych jego rodzajów, może być przynajmniej na razie zadowolony.

W kolejnej wersji projektu ustawy o OZE definicja drewna pełnowartościowego nie zawiera już krytykowanych przez przemysł drzewny wyłączeń, które umożliwiały spalanie potrzebnego branży surowca przez energetykę i w konsekwencji groziły m.in. podwyżką cen drewna.

Oprotestowane przez przemysł drzewny poprawki zostały wprowadzone na wniosek ministerstwa środowiska do projektu ustawy o OZE wersja 4.1, a przy tym z błędami ( co innego proponował resort środowiska, a co innego do projektu wpisało ministerstwo gospodarki, które przyznało się do pomyłki).

Reasumując, po około dwóch miesiącach definicja drewna pełnowartościowego ponownie przybrała taką samą postać, jak w projekcie ustawy o OZE wersja 4.0 z listopada 2013.

Projekt ustawy o OZE wersja 6.1- styczeń 2014.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • Eco-e 2014-01-30 17:48:56
    A wersję 5.0 lub 5.1 ustawy była?
    Coś czuję że ktoś chce dopisać do projektu dwa słowa "lub czasopisma"
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!