PGE niedawno kupiła projekt farmy wiatrowej w Pelplinie o mocy 48 MW, która ma być włączona do sieci w pierwszej połowie przyszłego roku. Grupa zapowiedziała, że do końca tego roku planuje jeszcze pozyskać kolejne projekty farm wiatrowych lub działające już elektrownie wiatrowe. W każdym wariancie chodzi o siłownie o mocy 70-80 MW.

- Trwają intensywne prace nad kilkoma projektami. Podchodzimy bardzo ostrożnie do tego typu akwizycji. Kupujemy rozsądnie. Nie chcemy przepłacać, bo nie jest naszą ideą posiadanie dla samego posiadania - powiedział Tomasz Zadroga, prezes zarządu PGE.

Grupa PGE ma obecnie źródła energetyki odnawialnej o mocy około 200 MW. PGE w I połowie 2011 roku wyprodukowała 27,26 TWh energii, a z tego w segmencie energetyki odnawialnej 0,69 TWh. Grupa ostatnio odwołała debiut giełdowy PGE Energia Odnawialna. Tłumaczyła to pogarszającymi się oczekiwaniami uczestników rynków kapitałowych. Nie przekreśla jednak planu wprowadzenia PGE Energia Odnawialna na parkiet.

- Na pewno do tego projektu będziemy wracać. Kiedy ? Trudno w tej chwili powiedzieć . To nie jest projekt odrzucony. To jest projekt zamrożony - powiedział Tomasz Zadroga. Podobał się artykuł? Podziel się!