- Projekty tych regulacji są już gotowe, na etapie uzgodnień wewnątrzresortowych. Jestem przekonany, że do końca września projekty pojawią się na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki i zostaną poddane konsultacjom międzyresortowym i społecznym - poinformował w czwartek w Katowicach wiceminister gospodarki, Maciej Kaliski.

Jego zdaniem, jest szansa, że projekty te będą przyjęte w początkach nowej kadencji Sejmu, po etapie prac w komisjach sejmowych. Wiceminister wskazał, że nowe regulacje będą miały wielkie znaczenie dla polskiego rynku energii i przedsięwzięć w tym sektorze.

- Są to trzy, komplementarne, uzupełniające się, tworzące jeden pakiet ustawy, regulujące cały sektor energii w Polsce - powiedział Kaliski.

Dodał, że pakiet zawiera m.in. nowe regulacje, uwzględniające wymagania zawarte w unijnych dyrektywach. - Są tam również regulacje porządkujące energetykę, sektor węglowodorów, czyli gazu ziemnego, a także zagadnienia odnawialnych źródeł energii - zapowiedział wiceminister.


Podobał się artykuł? Podziel się!