Inwestycja składa się z trzech turbin wiatrowych 2.5-100 dostarczonych przez GE zwiększy krajową produkcję energii ze źródeł odnawialnych i pomoże przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa energetycznego kraju.

- Otwarcie Zespołu Elektrowni Wiatrowych Żeńsko to ważny krok w rozwoju spółek KSM Energia i Renpro. Wierzymy, że nasza inwestycja nie tylko przyczyni się do rozwoju Gminy Krzęcin, ale także wesprze realizację krajowych zobowiązań dotyczących ograniczenia emisji dwutlenku węgla- powiedział Grzegorz Małaszuk, prezes KSM Energia, podczas uroczystej ceremonii oddania inwestycji do użytku.

Projekt został dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko , który przekazał na jego rzecz ponad 11 milionów złotych przy całkowitej kwocie inwestycji wynoszącej blisko 38 milionów zł.

- Warto podkreślić, że projekt Zespołu Elektrowni Wiatrowych Żeńsko został zrealizowany przez polskie firmy, a jego wdrożenie stanowi istotny krok w kierunku zwiększenia zdolności produkcyjnych elektrowni wiatrowych w regionie. Inwestycja przybliża Polskę do spełnienia unijnego wymogu dotyczącego produkcji 15 proc. energii krajowej z odnawialnych źródeł energii w roku 2020. Liczymy na dalszą współpracę z GE przy kolejnych projektach wiatrowych - powiedział Norbert Kiderys, prezes zarządu Renpro.

Podobał się artykuł? Podziel się!