Głównym celem Dnia Wiatru jest zwiększanie świadomości społecznej w zakresie potencjału, jaki posiada wiatr, a także szerzenie wiedzy na temat korzyści, jakie niesie ze sobą wykorzystanie wiatru w nowoczesnych elektrowniach wiatrowych.

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej koordynuje działania związane z Dniem Wiatru w Polsce. W kilku województwach, przed urzędami miast, urzędami wojewódzkimi i budynkami administracji publicznej ustawione zostaną 6 metrowe balony w kształcie turbiny wiatrowej, jako symbol obchodów Dania Wiatru w Polsce.

Dodatkowo, PSEW podczas obchodów Dnia Wiatru będzie promowało kampanię „Pozwólmy Europie odetchnąć świeżym powietrzem”. Kampania ma charakter symboliczny – każda osoba może zaadoptować turbinę wiatrową, popierając potrzebę rozwijania tego sektora energetyki. Na dzień dzisiejszy, zaadoptowanych zostało ponad 700 turbin wiatrowych w krajach całej Europy, najwięcej w Hiszpanii – ponad 140. Niespodzianką przygotowaną przez twórców kampanii, jest konkurs, w którym do wygrania jest wycieczka do Kopenhagi. W trybie głosowania, każdy „posiadacz” turbiny wiatrowej zbiera punkty dla swojej turbiny. Osoba, która uzbiera najwięcej punktów, wygrywa. Kampania już ruszyła, w związku z tym serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i wyrażenia swojej aprobaty dla energetyki wiatrowej.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!