PGE przewiduje, że finalizacja obydwu transakcji nastąpi w ciągu najbliższych tygodni.

W lutym PGE informowała o podpisaniu umów nabycia elektrowni wiatrowych.

PGE i spółka zależna Energi, Energa Hydro, podpisały umowę kupna od DONG Energy Wind Power portfela farm wiatrowych za ok. 1 mld zł. Na mocy umowy PGE nabędzie działające farmy wiatrowe o zainstalowanej mocy 60,5 MW oraz pakiet projektów o planowanej mocy około 555 MW, w tym 130 MW projektów będących w zaawansowanym stadium rozwoju.

Energa Hydro nabędzie zaś farmę wiatrową o zainstalowanej mocy 51 MW oraz portfel projektów wiatrowych o łącznej planowanej mocy około 220 MW.

Energa Hydro i PGE podpisały również umowę nabycia 75 proc. udziałów w spółce Iberdrola Renewables Polska za ok. 840 mln zł z zamiarem nabycia pozostałych 25 proc. udziałów od EBOiR. Całkowita wartość tej transakcji szacowana jest na około 1,1 mld zł.

Na podstawie umowy PGE nabędzie operujące farmy wiatrowe o łącznej zainstalowanej mocy 70,5 MW oraz pakiet projektów o planowanej mocy 36 MW będących w zaawansowanym stadium rozwoju.

Energa zaś nabędzie farmy wiatrowe - Karścino w województwie zachodniopomorskim i Bystra w województwie pomorskim - o łącznej zainstalowanej mocy 114 MW oraz portfel projektów wiatrowych o łącznej planowanej mocy 1.146 MW.

Podobał się artykuł? Podziel się!