PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Zimowy ON do wykorzystania także latem

Zimowy ON do wykorzystania także latem

Autor: farmer.pl

Dodano: 09-01-2013 08:59

Niższe ceny paliw skłaniają do zrobienia zapasów na sezon prac polowych. Nie ma przeciwwskazań aby zimowy olej napędowy stosować podczas wyższych temperatur.- Uważamy, że w sytuacji gdy mamy zgromadzone zapasy paliwa zimowego, nie ma przeciwwskazań do używania zimowego oleju napędowego w lecie. Należy jedynie pamiętać o przechowywaniu go w odpowiednich pojemnikach/zbiornikach i miarę możliwości szybkim zużywaniu, gdyż paliwo się utlenia - mówi Marek Gawroński z Shell Polska.

Niższe ceny paliw, w tym przede wszystkim najważniejszego dla gospodarstw - oleju napędowego, skłaniają do robienia zapasów na sezon prac polowych. Zimowy olej napędowy może być wykorzystywany także w okresie wiosna-lato-jesień. Od tzw. letniego paliwa różni się jedynie zawartością dodatkowych substancji obniżających temperaturę krzepnięcia paliwa. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (8)

 • imen 2015-01-13 19:47:42
  a ja durny myślałem że ludzie paliwo na litry kupują:)
 • karol 2015-01-13 19:14:30
  Jeśli cysterna jest wyposażona w nowoczesne urządzenia, tzn. mój dostawca oleju opałowego taką posiada to dostajesz wydruk z temperaturą oleju i przeliczenie na objętość w temperaturze 15C. I wygląda to tak że w zimie dostaję mniej paliwa a w lecie więcej. A jak jest naprawdę to nie wiemy bo papier wszystko wytrzyma a komputer też wymyślił człowiek więc nie problem jest coś przeprogramować.
 • jarki 2013-01-09 21:00:47
  ja tam też uważam że @kissmy... jest O.K.
  a że ma szeroką wiedzę to wiem od czterech lat bo często nasze posty się spotykają
  poza tym właśnie jest bardzo kulturalny czego wszystkim życzę ;)
 • arszczecin 2013-01-09 17:04:40
  przyłącze się do jkc, facet mądrze gada, nawet jak się z czymś niezgadza to zwróci uwagę kurturalnie , po prostu nie używa " języka nienawiści" :)
  kissmy tylko nie odlec od pochwał...
 • Hans 2013-01-09 15:42:35
  Wiesz kissmy ty chyba jest wszechwiedzący. Co nie wchodzę na portal Farmer to na wszystkim się znasz lub wszystkich pouczasz.
  Chyba jesteś na etacie gdzieś jako taki wodzirej tematu. Te twoje naukowe zapędy pozwalają mi sądzić, że ty nawet w ogóle nie masz ciągnika ani gospodarstwa. Tylko siedzisz sobie gdzieś w gabinecie i walisz porady, typu porada jak zlikwidować pryszcze. Taka hurtownia porad. prawda to czy nie. Super farmerze.
 • kissmy... 2013-01-09 14:43:25
  w zależności od temperatury zmienia się wyłącznie gęstość, czyli między innymi ilość energii w litrze paliwa się, wraz ze spadkiem temperatury zmniejsza się objętość paliwa i tym samym wzrasta jego gęstość, czyli zimą litr paliwa jest cięższy niż latem, ale w związku z tym powinien kosztować więcej
 • Rolnik zimowy 2013-01-09 12:05:19
  Czy ty sugerujesz że paliwo zimą jest cięższe i dlatego mniej płacimy ale też mamy go mniej w zbiornikach.
 • kissmy... 2013-01-09 11:38:52
  w jaki sposób weryfikujecie ilość kupowanego w ilościach hurtowych paliwa? ja niestety nie mam wagi, więc całkowicie ufam dostawcy, oczywiście zmiany objętości są niewielkie, ale już moim zdaniem zmiany gęstości w zależności od temperatury zasługują na uwagę, używacie wag, kalkulatorów czy termometrów?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!