Teraz za baryłkę amerykańskiej ropy Brent trzeba zapłacić ok. 90 dolarów. W tej sytuacji koncerny paliwowe obniżyły notowania paliw gotowych. Eksperci przewidują, że zbliżający się coraz większymi krokami koniec zimy, przyniesie kolejne obniżki.

Tymczasem na polskim rynku sytuacja wciąż patowa. Podczas, gdy analitycy liczyli na spore spadki, rafinerie wprowadziły minimalne korekty w hurtowych cennikach. Jeśli w najbliższych dniach nasza waluta znacznie się nie wzmocni, to nie tylko paliwo nie stanieje, ale nawet mogą pojawić się wzrosty.

Olej napędowy jest tańszy w hurcie o prawie procent, ale póki co, słabo przekłada się to na obniżki w detalu. Na stacjach w Warszawie litr oleju kosztuje ok. 4 zł 14 gr, najtaniej jest w Lublinie – 3 zł 85 gr.

Właściciele stacji benzynowych wprowadzili w tym tygodniu obniżki cen autogazu. Najdrożej jest w Poznaniu, gdzie cena litra sięga prawie 2 zł 35 gr. Najtaniej w Olsztynie - poniżej 2 zł 20 gr. To spory spadek, bo niedawno najniższa cena utrzymywała się na poziomie 2 zł 29 gr. 
 

Średnie ceny ON

stacje benzynowe zł/l

Warszawa 4,14 Kielce 4,07 Białystok 3,97 Gdańsk 3,94 Opole 3,90 Lublin 3,85
 

Średnie ceny benzyny Pb 95

stacje benzynowe zł/l

Zielona Góra 4,40 Wrocław 4,34 Szczecin 4,22 Bydgoszcz 4,15 Rzeszów 4,11

Źródło: Stella Norowska/Agrobiznes

Podobał się artykuł? Podziel się!