W porównaniu do ubiegłego tygodnia detaliczny rynek paliw odnotował spadek średnich cen benzyny bezołowiowej i oleju napędowego o 2 grosze na litrze. Średnia cena litra gazu LPG jest niższa od tej sprzed tygodnia o 1 grosz.

Jak wynika z danych PIPP, najwyższą średnią cenę benzyny bezołowiowej w sprzedaży detalicznej (4,37 zł za litr) zanotowano w środę we Wrocławiu i Zielonej Górze, najniższą (4,09 zł) - na stacjach białostockich.

Najwyższa cena oleju napędowego została odnotowana w Warszawie i wyniosła 4,11 zł za litr. Najtaniej, bo już za 3,82 zł za litr, paliwo to można było kupić w Lublinie.

Gaz LPG najdroższy był na stacjach w Poznaniu, gdzie za litr tego paliwa płacono 2,33 zł., najtańszy natomiast w Olsztynie, gdzie jego litr kosztował 3,82 zł.

Jak podaje PIPP, spadły również ceny minimalne: benzyny bezołowiowej i gazu LPG (i wynoszą obecnie odpowiednio 3,99 zł i 3,75 zł za litr), natomiast minimalna cena oleju napędowego pozostała bez zmian (2,09 zł za litr).

Maksymalne stawki za litr paliwa spadły o 1 grosz na litrze w przypadku benzyny bezołowiowej (4,48 zł), wzrosły natomiast o 2 grosze w odniesieniu do oleju napędowego (4,21 zł). Cena maksymalna gazu LPG od tygodnia pozostaje bez zmian i wynosi 2,36 zł za litr tego paliwa.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!