"Podpisanie listu intencyjnego zapoczątkuje szeroko rozumiane działania mające na celu promocję na rynku polskim biopaliwa na bazie bioetanolu (E95). W ramach współpracy planowane jest przeprowadzenie projektu badawczo - eksploatacyjnego przy wykorzystaniu nowego biopaliwa E95" - podała w komunikacie spółka.

PKN Orlen ma zapewnić przeprowadzenie badań laboratoryjnych biopaliwa E95, natomiast Scania Polska wprowadzi do swojej oferty handlowej skierowanej na rynek polski, samochody przystosowane do zasilania bioetanolem. Obie firmy wspólnie przeprowadzą m.in. próby eksploatacyjne nowego biopaliwa.

"Mam nadzieję, że podpisany list intencyjny stanie się początkiem owocnej współpracy pomiędzy liderem branży naftowej w Europie Centralnej, jakim jest PKN Orlen, a liderem sektora pojazdów ciężarowych, autobusów miejskich i turystycznych, jakim jest Scania" - powiedział cytowany w komunikacie Dariusz Formela, członek zarządu płockiego koncernu.

Reprezentujący Scania Polska, Thomas Bertilsson podkreślił, że firma ta oferuje swoim klientom pojazdy zapewniające najwyższą ekonomikę eksploatacji przy możliwie najmniejszym wpływie na środowisko, a podpisanie listu intencyjnego z PKN Orlen stanowi kolejny krok na drodze do redukcji emisji spalin.

PKN Orlen i Scania Polska zakładają, iż zainicjowana współpraca przyczyni się do wypracowania rozwiązań, popularyzujących zastosowanie biopaliw w Polsce.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!