PKN Orlen obniża od piątku, 11 kwietnia, hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 1 zł i jednocześnie podnosi hurtowe ceny oleju napędowego o 28 zł na tysiąc litrów - poinformował w czwartek płocki koncern.

Nie ulegnie zmianie hurtowa cena benzyny bezołowiowej Eurosuper 95.

O terminie i wielkości korekty cen detalicznych zdecydują ostatecznie właściciele stacji paliwowych - w przypadku oleju napędowego może to być wzrost o 3 gr na litrze.

Od piątku hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynosić będą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 3 tys. 308 zł za tysiąc litrów (cena bez zmian); benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 3 tys. 404 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 3 tys. 240 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Standard 25, Super - 3 tys. 280 zł za tysiąc litrów.

W tym roku będzie to 36. obniżka cen benzyny i 42. podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna drożała tam 34 razy, natomiast olej napędowy taniał 26 razy.

Jednocześnie płocki koncern podał, iż cena hurtowa paliwa odnawialnego Bioester RME wzrośnie o 28 zł i wynosić będzie 3 tys. 040 zł za tysiąc litrów.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!