W związku z jubileuszem, firma przygotowała uroczystą galę, w której uczestniczyło ok. 3000 zaproszonych gości. Przybyłych witali właściciele firmy - Beata i Władysław Osadkowscy. Uroczystość rozpoczęła się konferencją "25 lat Osadkowski SA - czas zmian w polskim rolnictwie". W jej trakcie odbył się panel dyskusyjny, w którym udział wzięli: Zenon Pokojski - wiceprezes Grupy Azoty, Leszek Grala - prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Władysław Podłowski - Kombinat Rolny Kietrz, Marek Łuczak - prezes Syngenta Polska, prof. dr hab. Marek Korbas - Instytut Ochrony Roślin PIB, Andrzej Guzowski - prezes Unia Group, Marek Pawłowski - wiceprezes zarządu Osadkowski SA. Uczestnicy panelu poruszali w swych wystąpieniach tematy ogólnospołeczne, dotyczące przemian w Polsce i na świecie, a związane się z ważnymi etapami życia firmy.

Na przestrzeni 25 lat, ta rodzinna firma przeistoczyła się z lokalnego dystrybutora środków produkcji rolniczej, w przedsiębiorstwo o charakterze ogólnokrajowym oferujące poza maszynami rolniczymi, nawozami, materiałem siewnym, środki ochrony roślin, także skup i handel płodami rolnymi, oraz usługi finansowe i ubezpieczeniowe na rzecz rolnictwa. Tak szeroki zakres działalności sprawił, że pracę w firmie znalazło prawie 500 osób, z czego 100 to handlowcy pracujący w bezpośredniej obsłudze rolnictwa. Dzienne obroty firmy wynoszą ok. 3-4 mln zł.

Podczas konferencji właściciele firmy składali podziękowania najbardziej zasłużonym firmom i osobom, które w znaczący sposób przyczyniły się do jej rozwoju.

Wyróżniono również samych założycieli firmy, którzy z rąk Leszka Grali, prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej, otrzymali najwyższe resortowe odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Po części oficjalnej nastąpiły liczne atrakcje, w tym koncert zespołu Golec uOrkiestra. Gospodarze świętując jubileusz 25-lecia firmy, bawili się wraz z zaproszonymi gośćmi do rana.
Gratulujemy jubileuszu i życzymy dalszych sukcesów.

Podobał się artykuł? Podziel się!