PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

5 porcji warzyw, owoców lub soku – pij i jedz na zdrowie

5 porcji warzyw, owoców lub soku – pij i jedz na zdrowie Owoce i warzywa powinny być podstawą naszej diety, a jedną z ich porcji może stanowić szklanka soku; Fot. Katarzyna Szulc

Autor: Katarzyna Szulc

Dodano: 13-03-2017 15:33

Tagi:

W marcu ruszyła kolejna, VI odsłona kampanii edukacyjnej na temat zdrowego odżywiania i prawidłowo zbilansowanej diety, u podstaw której są warzywa i owoce.Promowanie i budowanie prawidłowych postaw żywieniowych wśród Polaków to cel VI edycji kampanii Stowarzyszenia Krajowej Unii Producentów Soków, pod hasłem „5 porcji warzyw, owoców lub soku”.

Głównym przesłaniem jest edukowanie społeczeństwa na temat zdrowego odżywiania i prawidłowo zbilansowanej diety, której podstawą są warzywa i owoce, co ma szczególne znaczenie w obliczu ciągle zbyt niskiego spożycia owoców i warzyw w naszym kraju. W opublikowanej w 2016 roku przez Instytut Żywności i Żywienia uaktualnionej piramidzie zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, warzywa i owoce znalazły się u podstaw diety, a jedną z ich porcji może stanowić szklanka soku.

Niezbędnym elementem dbałości o zdrowie jest spożywanie owoców i warzyw, a szklanka soku może być 1 z 5 zalecanych codziennie owocowo-warzywnych porcji. Dlatego hasło kampanii zostało wzbogacone o „Owoc, warzywo lub sok.” Podkreślona zostanie także rola opakowań soków – ich funkcjonalność, bezpieczeństwo i kwestie związane z ekologią.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • Madziak 2017-05-26 10:56:18
  Tak, oczywiście sama. Mam taką wyciskarkę, która nazywa się Kuvings, model c9500. Moja córka kupiła mi ją w internecie w sklepie prowita. Bardzo sobie ją chwalę. Soki robię różne, zarówno owocowe, jak i warzywne. Mam stwierdzoną anemię, więc bardzo pomagają mi soki z buraka.
 • LeillaM 2017-05-22 10:02:38
  No i świetnie! Z tego co rozumiem to soki też wyciskasz sama, tak? A możesz zdradzić jakąś technikę, albo chociaż skład takich soków, które sobie przyrządzasz? :)
 • Madziak 2017-05-15 11:33:04
  Dokładnie, ja już parę lat temu postawiłam na zdrowy tryb życia i jestem z tego powodu bardzo zadowolona :)) Jem dużo błonnika, robię własne soki i przetwory, codziennie jem 5 porcji warzyw i cieszę się nienagannym zdrowiem.
 • LeillaM 2017-05-04 10:06:48
  Myślę, że nasze społeczeństwo coraz bardziej otwiera się na zdrowe odżywianie :) Wśród znajomych i najbliższej rodziny widzę taki trend, że w ich diecie przeważają warzywa, kasze, świeże soki. Poza tym oczywiście dużo ruchu – wieczorny lub poranny jogging, rower lub basen :P
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!