Choć lista produktów doskonale nadających się na prezent jest z roku na rok coraz dłuższa, to bohaterowie naszego artykułu z przekąsem twierdzą, że i tak większość z nas pod choinką znajdzie jedną z trzech najczęściej powtarzających się „niespodzianek”. Są nimi: koszula, skarpetki lub krawat.

- To taki świąteczny pakiet prezentowy, który powtarza się u mnie co roku - śmieje się Dawid Kozłowski, rolnik z województwa zachodniopomorskiego. Jeśli szukamy prezentu dla osoby, która sporo czasu spędza przy komputerze, to warto zastanowić się nad grą komputerową. Mamy tu ogromny wachlarz możliwości. Wśród najbardziej popularnych gier wymieniane są symulatory rolnicze. Kilka miesięcy temu pojawił się na rynku Farm Symulator, za który trzeba zapłacić ponad 200 złotych. Nie od razu trzeba jednak wybierać najnowszą i najdroższą wersję. Dostępne są też gry, które swoje premiery mają już dawno za sobą, a wciąż są popularne. Dla przykładu za symulator z 2013 roku zapłacimy niecałe 20 złotych.

Jak wiadomo komputer uzależnia, dlatego nie każdy chce, by bliscy przez prezent spędzali jeszcze więcej czasu przed monitorem. Dlatego może warto zwrócić uwagę na sklep z pamiątkami oferowanymi m.in. przez takie firmy jak  Claas, John Deere, New Holland czy choćby Ursus. - Jeśli mógłbym sam sobie wybierać prezent, to zdecydowałbym się na plecak-chłodziarkę, za którą na stronie Johna Deera trzeba zapłacić nieco ponad 100 złotych. Przydałby mi się szczególnie podczas żniw - przyznaje Janusz Płoski z Grodziska Mazowieckiego.

Ciekawych produktów w sklepach producentów maszyn rolniczych jest więcej. Wszystkie można zamówić na ich oficjalnych stronach internetowych. Niektóre mogą zaskoczyć. Dostępne są na przykład damskie bransoletki z logiem John Deera... Nie brakuje też parasolek, deszczomierzy, ale także i ubrań, od tych roboczych, po te oficjalne. Niektóre, według naszych czytelników są zbyt drogie.

- Śmiać mi się chce jak patrzę, że za jedną z koszul trzeba zapłacić 450 złotych. No z czego ona została wyprodukowana? - pyta retorycznie Adam Pich z Nowogardu w województwie zachodniopomorskim.