PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Dow Polska ma nowego dyrektora zarządzającego

Dow Polska ma nowego dyrektora zarządzającego Giuseppe Santoro został powołany na stanowisko dyrektora zarządzającego firmy Dow Polska, fot. Dow

Giuseppe Santoro został powołany na stanowisko dyrektora zarządzającego firmy Dow Polska. Pełnił on wcześniej funkcję Global New Business Development Director w obszarze produktów konsumenckich w europejskiej centrali spółki Dow w Horgen w Szwajcarii.Giuseppe Santoro dołączył do Dow w 1999 r. Posiada ponad 18-letnie międzynarodowe doświadczenie w sprzedaży, marketingu, zarządzaniu produktem, rozwoju strategii i pozyskiwaniu nowych partnerów biznesowych, a swoją karierę zaczynał w oddziale firmy we Włoszech. Od 2015 r. zajmował się opracowywaniem i wdrażaniem globalnej strategii fuzji i przejęć dla segmentu rozwiązań konsumenckich umożliwiając dalszy rozwój biznesu. Santoro realizował także projekty rozwojowe o kluczowym znaczeniu współpracując z zewnętrznymi dostawcami nowoczesnych technologii.

Jako dyrektor zarządzający Dow w Polsce, Giuseppe Santoro będzie odpowiedzialny za zarządzanie działalnością spółki na terenie całego kraju, skupiając się przede wszystkim na relacjach z pracownikami, klientami i pozostałymi interesariuszami. Do zadań Santoro będzie należało również analizowanie i wykorzystywanie nowych możliwości rozwoju Dow w Polsce we ścisłej współpracy z poszczególnymi segmentami firmy. Jego przełożoną będzie Despina Anastasiou, Regional Leader w Dow Central Europe.

– Polska pozostaje jednym z kluczowych motorów wzrostu gospodarczego Europy Środkowo-Wschodniej, a powołanie na stanowisko Giuseppe Santoro to wyraz tego, jak ważny jest dla nas ten ciągle dynamicznie rozwijający się kraj – powiedziała Despina Anastasiou.

– Dzięki innowacyjnej ofercie Dow będziemy w dalszym ciągu wspierać naszych partnerów w rozwoju, jako preferowany dostawca rozwiązań zaspokajających bieżące i przyszłe potrzeby ich klientów.

– Możliwość dzielenia się s moją wiedzą i doświadczeniem oraz rozwijanie działalności spółki na jednym z naszych najważniejszych dla nas rynków to dla mnie zaszczyt. Dow zatrudnia w Polsce wielu wybitnych profesjonalistów, którzy współpracują z klientami w kluczowych dla nas segmentach rynkowych, m.in. opakowań, infrastruktury, rozwiązań konsumenckich. Przejmując stery w polskim oddziale firmy chciałbym wspólnie z zespołem pokazać potencjał Dow w różnych gałęziach polskiego przemysłu – komentuje Giuseppe Santoro.

Giuseppe Santoro jest absolwentem inżynierii chemicznej na Uniwersytecie w Pizie. Posiada także tytuł MBA nadany przez brytyjską London Business School.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • zainteresowany 2017-12-08 10:35:34
    Dow Polska a Dow AgroSciences Polska to dwie odrębne spółki informacja dla zainteresowanych i dla autora tekstu
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!