Majestatyczne komnaty Zamku w Rydzynie licznie zapełnili rolnicy chłonni wiedzy. Spotkaniem w Rydzynie rozpoczęliśmy VII edycję konferencji Farmera „Przez innowacyjności do sukcesu”, w której uczestniczyło ponad 150 farmerów.

W sesji ekonomicznej prelegenci przybliżali informacje na temat PROW, w tym szczegóły najpopularniejszych programów. Wskazywali, jak przygotować racjonalny biznes plan i kiedy najlepiej wdrażać finasowanie.

W panelu agrotechnicznym usłyszeliśmy podpowiedzi, jak w tym roku prowadzić plantacje ozime. Na co zwrócić uwagę w nawożeniu, gdy przy panujących w sezonie warunkach pogodowych na glebach lekkich składniki pokarmowe zostały wypłukane, a rośliny zbudowały płytki system korzeniowy. Jak prawidłowo podejść do regulacji pokroju rzepaku ozimego, jakich mieszanin lepiej nie sporządzać oraz jak poprawić zabieg opryskiwania.

Na konferencji podjęliśmy m.in. temat awaryjności, prawidłowej obsługi i serwisowania maszyn rolniczych, o których farmerzy debatują z lubością. Interesujące wystąpienia prelegentów i ożywione dyskusje – na to zapraszamy już jutro do Topacza oraz na kolejne konferencje Farmera:

11 stycznia, Zamek Topacz, ul. Główna 12, Ślęza, woj. dolnośląskie
16 stycznia, Zamek Ryn, pl. Wolności 2, woj. warmińsko-mazurskie
23 stycznia, Zamek Gniew, ul. Zamkowa 3, woj. pomorskie
25 stycznia, Hotel Salvador, ul. Lipiańska 30, Pyrzyce, woj. zachodniopomorskie
13 lutego, Hotel Artis, Sitaniec 1 k. Zamościa, woj. lubelskie

Agendy możesz znaleźć TUTAJ
Udział w konferencjach jest bezpłatny, wymagana jest jedynie rejestracja: TUTAJ

Podobał się artykuł? Podziel się!